Artvin'de gazete dağıtıcısı 625 bin lira ikramiye kazandı, 1.5 ay sonra öğrendi

Artvin´de gazete dağıtıcısı 40 yaşındaki Mehmet Cihan, Milli Piyango´nun 9 Eylül çekilişinde biletine büyük ikramiye isabet ettiğini 1.5 ay sonra gittiği büfede öğrendi

01 Kasım 2017, Çarşamba 15:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Önceki Fotoğraflar

Büfecinin kontrol ettiği biletin büyük ikramiye kazandığını öğrenen talihli büyük sevinç yaşadı. Cebinde 18 lira olan Mehmet Cihan büfe işletmecisi Lale Akgök’ten  aldığı 50 lira borçla gittiği noterde biletini kendi adına tasdik ettirdi.

Gazete dağıtımını bırakan ve gittiği Ankara´da biletine isabet eden ikramiyeyi aldıktan sonra İstanbul´daki akrabalarının yanına gittiği öğrenilen Mehmet Cihan, ilk röportajını 15 yıldır çalıştığı yerel gazeteye telefon aracılığı ile verdi. Bileti cüzdanında unuttuğunu anlatan Mehmet Cihan, "Çekiliş yapılmış, aradan 1.5 ay geçmiş. Bilete bakmamışım.

Artvin´de bir büfeden bir şey alacaktım. Param yetmedi. Cüzdanımda bulunan bilet o anda aklıma geldi. Belki amorti çıkmış olabileceğini belirterek bakmalarını istedim. Bilete baktıklarında büyük ikramiyenin bana çıktığını söylediler. Çok sevindim, inanamadım. Kontrol ettim hakikaten bana çıktı. Büfe sahibi bana bileti noterden tasdik ettirmemi söyledi. Bende cebimde 18 lira var dedim. O da bana 50 lira borç verdi. Biletin üstüne adımı yazdı, 68 liraya bileti noterde onaylattım.Sonra Ankara´ya giderek ikramiyeye aldım" dedi.

Artvin’de ev almayı düşündüğünü anlatan Mehmet Cihan, "Biz fakirlikten geldik. Bu para bana çok. Ben yine aynı Mehmet Cihan´ım. Çalışmaya devam edeceğim. Piyango böyle bir şey işte.Kime ne zaman çıkacağı belli olmuyor. Bana bu bileti satan Yücel Aslan´a, yardımcı olan Lale ablaya, Bugüne kadar 15 yıldır bana iş veren, İsmet Başar´a çok teşekkür ederim" diyerek döneceği Artvin´de tüm dost ve akrabalarına yemek vereceğini söyledi.

Talihliye 50 lira borç veren Lale Akgök de "Benden bir şeyler aldı ama parası yetmeyince cebindeki bileti belki amorti çıkmıştır diyerek bana uzattı. Bende kontrol ettiğimde büyük ikramiye çıktığını fark ettim. Ona notere gitmesini söyledim. Parası çıkışmayınca 50 lira da verdim" dedi.  Bileti satan Yücel Aslan ise "Bileti benden 1.5 ay önce almış. İkramiyenin ihtiyacı olan birine çıkmasına sevindik" ifadelerini kullandı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Stil ve dekorasyon ilhamı verecek 10 film