Artvin'in sükunet yaylası Arsiyan

Artvin'in "sakin şehir" unvanlı ilçesi Şavşat'a bağlı Arsiyan Yaylası, doğal güzellikleriyle özellikle yeni tip corona virüs (Covid-19) sürecinde sükunet arayan doğaseverlerin ilgisini çekiyor.

07 Ağustos 2020, Cuma 15:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İtalya'nın Milano şehrinde düzenlenen Citta Slow 2015 Genel Kurulunda "sakin şehir" unvanı aldıktan sonra dikkatleri üzerine çeken Şavşat, gölleri, ahşap mimarisi, milli parkları ve tarihi eserlerinin yanı sıra yaylalarıyla da ilgi görüyor.


Gürcistan sınırında, 2 bin 600 ile 3 bin 500 metre rakımda yer alan bölge, dört mevsim ayrı güzelliğe bürünen doğası, yörede efsanelere konu olmuş gölleriyle söz konusu yaylaların başında geliyor. Tüm dünya gibi Türkiye'yi de etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi nedeniyle şehrin kalabalığından uzaklaşıp sükunet bulmak isteyen doğaseverler, Arsiyan'ı tercih ediyor.Her birinin ayrı bir efsanesi olan Boğa Gölü, Kız Gölü, Yüzen Adalar Gölü başta olmak üzere irili ufaklı 20 gölün yer aldığı yayla, buz gibi berrak suları, bol oksijeni, zengin ve endemik flora çeşitliliğiyle ziyaretçilerini ağırlıyor. İstanbul’dan gelerek Arsiyan Yaylası'nda kamp kuran Emrah Özcan, AA muhabirine, Şavşat'ın alternatif turizm noktasında doğaseverler için mükemmel bir şehir olduğunu söyledi.Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karavan tatili hakkında bilinmesi gereken 8 şey