Arzu Yanardağ boşanabilecek mi?

Anlaşma boşanmak için dilekçe veren Yanardağ eşinden haber alamıyor

23 Aralık 2010, Perşembe 10:09
A A
Arzu Yanardağ boşanabilecek mi?

Oyuncu Arzu Yanardağ'ın, 30 gün içinde eşinin adresini bildirmemesi halinde boşanmak istediği yapımcı eşi Serhat Türkkan aleyhine açtığı anlaşmalı boşanma davasının düşürüleceği bildirildi.

Bakırköy 8. Aile Mahkemesindeki duruşmaya, Arzu Yanardağ katılırken, anlaşmalı olarak boşanmak istediği eşi Serhat Türkkan ise gelmedi.

Hakim Mehmet Çevik, Yanardağ'a anlaşmalı boşanma dilekçesi verildiği halde 18 Ağustos 2008'de evlendiği eşi Serhat Türkkan'ın neden duruşmaya katılmadığını sordu.

Yanardağ ise ''Anlaşmalı boşanma dilekçesini eşimin de boşanmak isteyeceğini düşünerek vermiştim. Ancak kendisinden haber alamıyorum. Bu nedenle davaya çekişmeli boşanma davası olarak devam edilmesini talep ediyorum'' dedi.

Duruşmada Türkkan'a gönderdikleri duruşma tebligatının ulaştırılamadığını söyleyen Çevik, Arzu Yanardağ'a eşinin adresini bulup bulamayacağını sordu. Yanardağ da adresi bulabileceğini söyledi.

Hakim Mehmet Çevik, bunun üzerine Arzu Yanardağ'a Serhat Türkkan'ın yeni adresini bildirmek için 30 gün süre tanıdı ve adresin bulunmaması halinde davanın düşürüleceğini bildirdi.

Yanardağ, 6 Eylül'de Bakırköy Aile Mahkemesi'ne başvurarak, eşiyle anlaşmalı olarak boşanmak isteğini içeren dilekçesini sunmuştu.

Arzu Yanardağ dilekçesinde, ''Aramızda ruh ve mizaç olarak mevcut uyumsuzluk neticesi şiddetli geçimsizlik oluşmuştur. Bu durum birlikte yaşamayı imkansız hale getirmiştir. Aramızdaki şiddetli geçimsizlik evlilik birliğinin devamı için gerekli saygı, sevgi ve güven hislerini ortadan kaldırmıştır. Benim de bu evlilikten artık bir beklentim kalmamıştır. Bundan böyle de evlilik birliğinin yürümesi mümkün değildir. Kendisi ile anlaşmalı olarak boşanmak istiyoruz'' ifadesine yer vermişti.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.