'Arzum Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı sahada oynamak'

'Arzum Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı sahada oynamak'

Antalyaspor kaptanı Eto'o, "İptal olan yardım maçının Türkiye'de olmasını arzu ediyoruz. En büyük arzum, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı sahada oynamak." dedi

08 Aralık 2016, Perşembe 18:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ve Antalyaspor'un takım kaptanı Samuel Eto'o, Muratpaşa ilçesindeki Yeditepe Koleji'ndeki söyleşiye katıldı. Okul bahçesinde öğrenciler tarafından tezahüratlarla karşılanan Öztürk, Çalımbay ve Eto'o, çocukları selamladı. Öğrenciler, çiçekler verdikleri konuklarından Eto'o'ya yoğun ilgi gösterdi. Çocuklar yıldız futbolcu ile fotoğraf çektirebilmek için birbirleriyle yarıştı.

Eto'o, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle kendi adını taşıyan vakfın yararına Antalya'da 16 Temmuz'da düzenleyeceği ve dünyaca ünlü oyuncuların forma giyeceği yardım maçının iptal edildiğini hatırlatan bir öğrencinin sorusu üzerine, şunları söyledi: "İptal olan yardım maçının Türkiye'de olmasını arzu ediyoruz.

En büyük arzum, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı sahada oynamak. Umarım o dünya yıldızlarını Antalya'ya getirip, o futbol şölenin hep birlikte yaşarız." Yıldız futbolcu, futbolculuk kariyerini bitirdikten sonra, yarım bıraktığı eğitimini tamamlamak istediğini  söyledi. Yıldız futbolcu, futbol dünyasından kopmayarak, başka görevler almak istediğini kaydetti.


"Bundan sonraki hedefimiz dünya yıldızlarını yetiştirmek olmalı"


Kulübün çok fazla borcu olmasına rağmen başkanlığa neden aday olduğunun sorulması üzerine Öztürk, borç miktarının beklediğinden fazla olduğunu kaydetti. Öztürk, bu borçları toparlayarak borçsuz bir Antalyaspor bırakmak istediklerini aktardı. Antalyaspor başkanı, "Eto'o gibi başka bir dünya yıldızı gelecek mi?" sorusunu ise şöyle yanıtladı:

"Eto'o'yu bizden önceki yönetim getirdi.Kendilerine böyle bir dünya yıldızını kulübümüze kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Eto'o gibi yıldız futbolcuları getirmek kolay olmuyor. Böyle bir futbolcuya sahip olduğumuz için mutluyuz. Bundan sonraki hedefimiz dünya yıldızları getirmek yerine, dünya yıldızlarını yetiştirmek olmalı."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Radamel Falcao gol sayısını 3’e çıkardı