Ashley Graham'ın kıvrımlarıyla ilgili itirafı şaşırttı

Model Ashley Graham; şimdi onu üne kavuşturan kıvrımlarının, lisedeki zorbalarca nasıl alay konusu olduğunu ve okul zamanını cehenneme çevirdiklerini anlattı

30 Mayıs 2017, Salı 11:37
A A

O dünyanın en çok aranan modellerinden biri. Ancak Ashley Graham, şu an kıskanılan kıvrımlarının, zorba yaşıtlarınca her gün aşağılanması yüzünden, okul günlerinde başına bela olduğunu açıkladı.

29 yaşındaki seksi model Harper’s Bazaar’a verdiği röportajda, okuldan nefret ettiğini ve yapılanlar yüzünden duygularını içselleştirdiğini itiraf etti.

Ashley sınıf arkadaşlarınca nasıl kalbinin kırıldığını anlattı. ‘Kızlar beni çiftlik peyniri popolu, ağır yük geliyor, bip bip! gibi sözlerle çağırırlardı’ diyen güzel, ‘Okuldan nefret ediyorum’ dedi.

Kariyerine çoktan başlamış olmasına rağmen, kıskanç öğrenciler tarafından nasıl aşağılandığından bahsetti. 'Bir model olarak insanlar size güzel olduğunuzu söylüyor ve okuldakiler size çirkin olduğunuzu söylüyor. Gerçek bir model değilsin, şişman bir modelsin diyorlar’ diyen model ‘bu aşağılayıcıydı. Sanırım tek yaptığım başımı eğip duygularımı içselleştirmek oldu’ diye ekledi.

BABAM ACIMASIZDI

BABAM ACIMASIZDI

Ancak onun büyürken karşılaştığı tek zorluk ergen arkadaşları değildi.  Babası hakkında da konuşan vücut aktivisti; ‘Babam karanlık bir varlıktı. Çok eleştirici, çok acımasızdı. Fiziksel olarak yanımdaydı ama duygusal olarak yoktu.’ dedi.

‘Aptal olduğumu düşünürdü. Çünkü gerçekten düşük bir okuma seviyem vardı ve matematikte de pek iyi sayılmazdım. Bana taktığı lakaplar, bir çocuğun üstünde fazla baskı yapan türlerdendi.’ diye anlattı.Ashley, kendini kabullenmesi hakkında konuşurken, bunun için kendini fazlaca zorladığını itiraf etti.

Good Morning America programında model olan zayıf biriyle birlikte, bir dizi sağlık testinden geçtiğini anlatan model ‘Test sonuçlarım ondan çok daha iyi çıkmıştı. Böylece sağlığın şekil ve boyuta takılmadığı kanıtlanmıştı’ diye konuştu. 

Hala bazı sabahlar uyandığımda kendimi şişman hissediyorum, elbette böyle hissediyorum ancak artık kendimi şu noktaya getirdim; selülitlerim gitmiyor diye kendimi dövmeyeceğim. Kendime sarılacağım" diyen model şöyle devam etti:

‘ Bazı kadınlar sırf görünüşleri yüzünden yataktan çıkamam, kendime birini bulamam ya da bir iş sahibi olamam diye söyleniyor’ 

Esmer güzel kendisiyle ilgili hala gelgitler yaşasa da 7 yıllık eşi, müzik direktörü Justin Ervin’e güvendiğini söyledi ve  ‘O kalıcı’ diyerek gülümsedi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.