Aşı sertifikası imzaladılar: İşte pandemide seyahat edebileceğimiz ülkeler

Koronavirüs pandemisi seyahat ve turizm sektörünü sekteye uğrattı. Aşının da bulunmasıyla birlikte ülkeler arasında imzalanan aşı sertifikası anlaşmaları sayesinde, seyahat yasakları kalkıyor ve vatandaşlara muafiyet geliyor. Türkiye'de de hızlı bir şekilde ilerleyen aşılama çalışmalarıyla birlikte 5 ülkeyle aşı sertifikası imzalandı. İşte pandemide seyahat edebileceğimiz, aşı sertifikası anlaşmalı ülkeler...

08 Haziran 2021, Salı 17:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
MACARİSTAN

MACARİSTAN

Türkiye ve Macaristan arasında geçekleştirilen koronavirüs aşı sertifikası sayesinde iki ülke arasında seyahat etmek mümkün. Büyükelçi Maris yaptığı bir açıklamada "Türkiye, Macar turistler için en çok tercih edilen üçüncü ülke" demişti.

SIRBİSTAN

SIRBİSTAN

Sırbistan ile imzalanan aşı sertifikası anlaşması sayesinde seyahat etmek mümkün. Türkiye ve Sırbistan vatandaşları için PCR testi zorunluluğu kaldırıldı.

BULGARİSTAN

BULGARİSTAN

Ülkemiz ve Bulgaristan arasındaki aşı sertifikası anlaşması sayesinde iki ülke arasındaki seyahatlerde karantina ve PCR testi zorunluluğu kaldırıldı.

YUNANİSTAN

YUNANİSTAN

Türkiye ve Yunanistan arasındaki turizmi canlandırmak için aşı sertifikası anlaşması yapıldı. Her iki ülkenin de vatandaşları seyahat kısıtlamalarından muaf tutulacak.

İSPANYA

İSPANYA

İspanya, Türkiye ile aşı sertifikası imzaladı. Böylece Türkiye’den İspanya’ya girişlerde, son uygulanan aşı dozundan 14 gün sonra düzenlenmiş bir aşı belgesi ile izin verilecek.

İspanya ile yapılan aşı sertifikasında geçerli olan aşılar; Pfizer-Biontech, Moderna, Astra-Zeneca, Johnson and Johnson, Sinovac ve Sinopharm şeklinde belirtildi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en bisiklet dostu şehirleri