Asia Argento'ya cinsel saldırı suçlaması!

#MeToo hareketinin öncülerinden biri olan ve yapımcı Harvey Weinstein'ı tecavüzle suçlayan Asia Argento'ya cinsel saldırı suçlaması

24 Ağustos 2018, Cuma 10:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

#MeToo hareketinin öncüleri arasında yer alan ve Harvey Weinstein'ı tecavüzle suçlayan 42 yaşındaki İtalyan aktris Asia Argento şu günlerde cinsel saldırı iddialarıyla karşı karşıya.

New York Times gazetesi, 2013 yılında Argento'nun o dönem 17 yaşında olan oyuncu ve müzisyen Jimmy Bennett ile Los Angeles'taki bir otel odasında cinsel ilişkiye girdiğini iddia etti. 

Gazete, Argento'nun geçen yıl ise bu olay nedeniyle kendisine cinsel saldırı suçundan dava açmaya hazırlanan Bennett ile anlaştığını ve genç oyuncuya 380 bin dolar sus payı ödediğini öne sürdü.

New York Times'ın ortaya attığı suçlamaları reddeden Argento, Bennett ile hiçbir zaman cinsel ilişki yaşamadığını belirtti. 

Argento, aralarında "sadece arkadaşlık" ilişkisi bulunduğunu belirttiği Bennett'a, 380 bin dolarlık bir ödeme yapıldığını ise doğruladı.

Söz konusu ödemenin, geçen Haziran ayında hayatını kaybeden erkek arkadaşı Anthony Bourdain tarafından yapıldığını söyleyen Argento, "Anthony, artık hayatımıza daha fazla müdahale etmemesi şartıyla Bennett'a ekonomik yardımda bulundu" dedi. 

ABD'li aşçı ve televizyon yıldızı Bourdain, Fransa'daki bir otel odasında 61 yaşında hayatına son vermişti.

"ARGENTO İKİYÜZLÜ"

"ARGENTO İKİYÜZLÜ"

Argento'nun tecavüzle suçladığı yapıncı Harvey Weinstein'ın avukatı Ben Brafman ise Argento'ya yönelik suçlamalar hakkında açıklama yaptı. 

Brafman, "Bu gelişme Harvey Weinstein'ı yıkmak isteyenler arasında başrolü oynayanlardan Asia Argento'nun nefes kesici düzeydeki iki yüzlülüğünü ortaya koymaktadır" diye konuştu.

Argento, 1997 yılında 21 yaşındayken Cannes Film Festivali sırasında Weinstein'ın kendisine tecavüz ettiğini öne sürmüştü.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Didem Soydan sıkı diyet ve spora karşı