Asıl kış yeni başlıyor!

Asıl kış yeni başlıyor!

Meteoroloji Mühendisleri Odası 2. Başkanı Ahmet Köse 'Ocak sonunda kış tamamen başlayacak, mart sonuna kadar sürecek' dedi. Köse, 'Son 20 yılın en soğuk kışı' iddialarının ise doğru olmadığını duyurdu

20 Ocak 2015, Salı 10:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Meteoroloji Mühendisleri Odası 2. Başkanı Ahmet Köse, ocak ayının sonundan itibaren havaların tekrar soğuyacağını söyledi. Habertürk’e konuşan Köse, “Kış tamamen başlayacak, mart sonuna kadar devam edecek. Bu zaten olması gereken normal bir durum. Geçtiğimiz senelerden farkı eskisi gibi bol yağışlı bir kış olması’’ diye konuştu.

Köse, kendisine atfen yayılan “20 yılın en soğuk kışı olacak” iddiasının da doğru olmadığını, kendisinin böyle bir ifade kullanmadığını söyledi.

Meteoroloji Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Yüksel Yağan ise önümüzdeki günlerde normal kış koşullarının gerçekleşeceğini belirtti, “50 gün sürecek en soğuk kış ile ilgili hiçbir ciddi kaynaktan bir rapor ya da bilgiye rastlamadık’’ dedi.

'20 GÜN BİLE SOĞUK YOK'

Meteoroloji Mühendisi Prof. Dr. Orhan Şen ise “Bırakın 20 yılı, son 20 günün soğuğu bile olmaz. Ayın 30’undan önce de İstanbul’da kar olmaz. Anadolu’da ise kar zaten her zaman olduğu gibi yağar’’ dedi. Orhan Şen, bu hafta içinde yoğun sis yaşanacağını kaydetti. Meteoroloji yetkilileri, gelecek hafta sıcaklıkların mevsim normallerine döneceğini açıkladı.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşırı soğuklar Rusya'daki kutup tilkilerini de etkiledi