Aşırı doz hastanelik etti! Mideleri yıkandı!

ABD'de bir parka dökülen yüzlerce ilacı yutan kaz ve halkalı martı hastanelik oldu. Mideleri yıkanan kuşların sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı

25 Aralık 2018, Salı 09:41 Son Güncelleme:
A A
Aşırı doz hastanelik etti! Mideleri yıkandı!

ABD'nin California eyaletindeki bir parka dökülen yüzlerce ilaçtan yiyen iki kaz, kas kontrolünü kaybetti ve hastanelik oldu. Vahşi yaşam gönüllüleri tarafından kurtarılan kazlara "aşırı dozda ilaç tüketimi" teşhisi konuldu.

Wetlands & Wildlife Bakım Merkezi yetkilileri, "Duyarlı bir vatandaş Huntington Sahili bölgesindeki bir parkta, yerde acı içinde olan kazı görerek merkezimizi arıyor. Kanada kazı ve halkalı martının midesi temizlendi, sağlık durumları iyi" dedi. 

ANTİDEPRESAN VE...

İlaçlar nedeniyle kuşların kas kontrolünü kaybettiğini açıklayan bakım merkezi yetkilileri, uçma yetisi olan bazı kuşların da bu ilaçları yemiş olmasından endişe duyduklarını ifade etti. Yetkililer ilaçların ne için kullanıldığı konusunda bilgi vermezken tanıklar ise ilaçların antidepresan, uyku ilacı, anksiyete bozukluğu ya da kalp ilacı olabileceğini belirtiyor. İlaçların parka kimler tarafından döküldüğü bilinmiyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yerli 'Cadılar Bayramı': Bocuk Gecesi