"Süt Kremi" nasıl yapılıyor?

Cilt bakımınız için asırlardır kullanılan bir tarifle sizinleyiz. Süt Kremi! Malai olarak bilinen süt özlerinden yapılan bu krema cildinizi nemlendirmek için bire bir hem de size vereceğimiz tarifle kolayca hazırlayabilirsiniz... Cildinizin nem kapasitesini geri kazanması için bir kaç hafta düzenli uygulamanız yeterli olacak! Mutlaka denemelisiniz. İşte ayrıntılar... / ÖZEL HABER

20 Ağustos 2021, Cuma 16:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Malai olarak da adlandırılan süt kreması, Hindistan'da hem yemek pişirmede hem de cilt bakımı ve saç bakımında yaygın olarak kullanılan bir tür pıhtılaşmış kremdir .

  • Cildi nemlendiriyor
  • Aydınlatıyor
  • Elastikiyetini arttırıyor

Bugün, malai'nin faydaları hakkında bilimsel kanıtların neler söylediğine bir göz atacağız, nasıl yapılacağına dair talimatlar vereceğiz ve olası yan etkileri gözden geçireceğiz.

Malai süt kreması evde yapmak çok kolay

Malai süt kreması evde yapmak çok kolay

Tamam, evet, evde yapmak teknik olarak kolay ama bir uyarı var: Otantik malai, yaşadığınız yeri bulmak zor olabilen bufalo sütüyle yapılır.

Hala inek sütü ile malai yapabilirsiniz, inek sütü daha düşük yağ içeriğine sahip olduğu için kıvamı biraz farklı olacaktır. (Buffalo sütünün yağ içeriği yaklaşık yüzde 7 ila 8 iken , tam inek sütü yaklaşık yüzde 3,25 yağ olma eğilimindedir .)

Homojenize edilmemiş süt kullanın: Süt homojenizasyon sürecinden geçtiğinde, yağ molekülleri o kadar küçük bir boyuta parçalanır ki sütün her tarafına eşit olarak dağılırlar. Homojenleştirilmemiş sütün malai yapmasını istiyorsunuz, böylece bu yağ molekülleri sütün geri kalanından ayrılabilsin.

Nasıl yapılır

  1. Bir bardak sütünüzü bir sos tenceresine alın ve orta ateşe alın.
  2. 80°C getirin. Pişirme termometresi olmayanlar için, bu, kaynatmadan önceki, tencerenin dibinden küçük baloncukların çıkmaya başladığı aşamadır.
  3. Bu sıcaklıkta bir saat bekletin.
  4. Isıyı kapatın ve soğumaya bırakın. Tencerenizin üstüne bir yağ tabakası ve pıhtılaşmış proteinler yükseldiğini fark edeceksiniz. Bu senin malay'ın!
  5. Süzün, bir kaseye koyun ve gitmeye hazırsınız.

Unutmayın, bu, sütün sadece daha yüksek yağlı versiyonları olan yarım buçuk veya krema kullanmakla aynı şey değildir. Kaynatma işlemi sırasında yağın ayrılması, gerçek malai yapmanın anahtarıdır.

SÜT KREMİ HAKKINDA ARAŞTIRMALAR NE DİYOR

SÜT KREMİ HAKKINDA ARAŞTIRMALAR NE DİYOR

Şu anda malanın cilt veya saç üzerindeki etkileri hakkında herhangi bir klinik araştırmamız yok. Bununla birlikte, malai cilt bakımının kahramanlarından birini içerir : laktik asit. Bu nedenle, malai'nin iddia edilen faydaları tamamen akla yatkındır.

Laktik asit türüdür alfa hidroksi asit , bir kimyasal ovalayıcı yaygın olarak cilt bakım ürünlerinde kullanılan ölü hücrelerin çıkartılması için ve hücre yeniden büyümesini teşvik .

Bu tür pul pul dökülmenin faydaları arasında akşam cilt dokusu ve tonu, ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatma ve gözenekleri temizleme yer alır. Daha eski bir çalışma , laktik asidin güneş hasarı belirtilerini iyileştirebileceğini de buldu .

CİLDİ AYDINLATIR MI?

CİLDİ AYDINLATIR MI?

Birçok insan malanın cildi aydınlatabileceğine ve koyu halkaları düzeltebileceğine inanıyor ancak bu iddiaları destekleyecek bir araştırma yok.

Ciltte renk değişikliği ve hiperpigmentasyon konusunda endişeleriniz varsa, kojik asidi denemeyi düşünün .

BİLMEM GEREKEN BİR DEZAVANTAJI VAR MI?

BİLMEM GEREKEN BİR DEZAVANTAJI VAR MI?

Klinik testlerin olmaması nedeniyle, malai'nin potansiyel yan etkileri olmadığını kesin olarak söyleyemeyiz. Bir şans vermekle ilgileniyorsanız , tüm yüzünüze uygulamadan önce olumsuz etkileri gidermek için bir yama testi yapmanızı öneririz .

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Basit malzemelerle 6 doğal yüz temizleyici maske tarifi