'Asırlık' Döndü Nine gençlere taş çıkarıyor

Ordu'nun Mesudiye ilçesinde yaşayan 103 yaşındaki Döndü Yılmaz, ilerlemiş yaşına rağmen odun kırıyor, ot biçiyor, ağaçlardan meyve toplayıp bağ bahçe işleriyle uğraşıyor.

01 Ekim 2019, Salı 00:37 Son Güncelleme:
A A
Yaşamında bir asrı geride bıraktı

Yaşamında bir asrı geride bıraktı

Ordu'nun Mesudiye ilçesine bağlı Herközü Mahallesi'nde doğup büyüyen, 6 evlat sahibi olan 103 yaşındaki Döndü Yılmaz, yaşamında bir asrı geride bıraktı.

Hayvancılıkla uğraşan Döndü nine, sağlıklı kalmanın ve uzun yaşamanın sırrını her gün tükettiği yoğurt, süt ve doğal yiyeceklere bağlıyor.

Ağaçlardan meyve topluyor, bağ bahçeyle uğraşıyor

Ağaçlardan meyve topluyor, bağ bahçeyle uğraşıyor

Torununun torununu da gören Döndü nine, her gün hayvanlarıyla ilgilenmenin yanı sıra odun kırıyor, ot biçiyor, ağaçlardan meyve topluyor, bağ bahçeyle uğraşıyor. 

Döndü Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşini 20 yıl önce kaybettiğini ve çocuklarıyla birlikte yaşadığını söyledi. 

Daha önce dizinden iki kez ameliyat geçirdiğini belirten Yılmaz, "Allah'a şükürler olsun, bugünleri gördük. Şu anda sağlık durumum da gayet iyi." dedi.

Yılmaz, hayatının büyük bölümünün köyde çalışarak geçtiğini anlatarak, şu anda hayvanlarıyla ilgilendiğini, bunun yanı sıra köy işleriyle de uğraştığını kaydetti.

"Bol bol inek sütü içip yoğurt yiyorum"

"Bol bol inek sütü içip yoğurt yiyorum"

Sağlığını ise doğal yiyecek tüketmeye bağladığını belirten Yılmaz, bol bol inek sütü içtiğini ve yoğurt yediğini aktardı. 

AA

Sıradaki haber yükleniyor...