Aşk 101 sevenlerin bayılacağı en iyi 10 gençlik dizisi

Gençlik dizileri... İzleyiciyi en hızlı şekilde avucuna alan, kimi zaman bir lisede, kimi zaman sahil kasabasında, kimi zaman da dedikoduların beşiğinde hissettirir. Gençlik dizisi kategorisinde son yılların en dikkat çekici yapımlarından biri de Aşk 101 oldu. Ünü Türkiye'yi de aştı. Neydi Aşk 101'i bu kadar sevdiren? Nostaljiydi büyük ihtimalle. En iyi gençlik dizileri, kendini genç hissetmenin en hızlı yoludur. Bundan mıdır bilinmez ama gençlik dizilerini severiz. Sürükleyicidir de... Hazır okullar açılmaya başlarken, iyice okul moduna girmek istiyorsanız, buyrun sizin için enfes bir liste hazırladık.

17 Eylül 2020, Perşembe 14:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 10. On My Block

10. On My Block

IMDB puanı 8.1 bir olan bu sürükleyici gençlik dizisinin yayınlanan sezon sayısı 3. Lise temasına sahip bu dizide, Los Angeles’ın merkezindeki çetin bir mahallede yaşayan dört gencin sıkı dostluğu konu alınıyor. Bu 4 genç liseye başlamalarıyla birlikte zorlu bir sınavdan geçiyor.


4. Freaks and Geeks

4. Freaks and Geeks

Lise yıllarını tüm abartılardan arındırılmış bir şekilde aktaran Freaks and Geeks, yalnızca bir sezon yayımlanmış olmasına rağmen büyük bir hayran kitlesine sahip. Dizinin iki kardeşin hayatı çevresinde şekillenen hikâyesi izleyene "Keşke devam etseydi" dedirtiyor.

8. Atypical

8. Atypical

Otizmli Sam isimli bir çocuk, kendi tabularını yıkarak daha fazla dışa dönük olmaya karar veriyor. Bu da karakterimizin birçok maceraya atılması anlamına geliyor. Bu macerayı izlerken bize düşen ne mi dersiniz? Bol bol kahkaha ve biraz da gözyaşı. Ancak Atypical kesinlikle izlediğinize pişman olmayacağınız dizilerden biri.

1. Pretty Little Liars

1. Pretty Little Liars

4 genç kızın grup liderleri Allison öldükten sonra “A” adlı kişiden onları takip ettiklerini içeren mesajlar almaya başlamaları tüm hayatlarını değiştiriyor. Macera, aşk, aksiyon ve dram içeren en iyi gençlik dizilerinden biri olan Pretty Little Liars, gizemli “A”nın kim olduğunu final bölümünde söyleyerek takipçilerini memnun etmişti.

5.  End of the F***ing World

5. End of the F***ing World

Uyarlama gençlik dizilerinden biri olan End of The F***ing World, Charles Forsman'ın grafik romanına dayanıyor. Kendini psikopat olarak değerlendiren 17 yaşındaki James ile sınıf arkadaşı Alyssa'nın macera arayışıyla kaçışlarının hikâyesini anlatan dizi, 8 bölüme sahip.

 2.One Tree Hill

2.One Tree Hill

9 sezon, 187 bölüm! Tree Hill kasabasında yaşayan 5 gencin hayat hikayelerini anlatan One Tree Hill, tam bir klasik. Karakterlerin lise günlerinden evlenip çoluk çocuğa karıştıkları zamana kadar uzanan 10 yıllık dizi, şüphesiz en keyifli gençlik yapımlarından.

3.Girls

3.Girls

Farklı yaşantılarıyla karşımıza çıkan 20’li yaşlarındaki bir grup kızı konu alan komedi Girls, her bölümüyle izleyeni şaşırtıyor. Dizi, ekran karşısında New York'un sokaklarını arşınlamak isteyenler için de güzel bir seçenek.

6.Euphoria

6.Euphoria

Amerika yapımı gençlik dizisi Euphoria, bir grup lise öğrencisinin deneyimlerini anlatıyor. 2019 yılında yayımlanmaya başlayan dizi, aynı isimli İsrail yapımı mini dizinin bir uyarlaması.

7.Élite

7.Élite

Netflix yapımı Élite, İspanya'daki özel bir orta okulda okuyan gençlerin ilişkilerini anlatıyor. Aşk ve gizemli olaylarla zenginleşen hikâye, gençlik dizisi arayışında olanlar için güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip güzel bir seçenek.

9.Skins

9.Skins

2007 yapımı olan ve 7 sezonu olan bu dizi, konusu itibarıyla diğer gençlik dizilerinden ayrılıyor. Çünkü bu dizide genç jenerasyonun yaşadığı ancak dile getirilemeyen sorunlara yer veriliyor. İngiliz gençlik dizisi olan Skins’te her sezon farklı bir jenerasyonun lise maceralarının anlatılıyor. Skins, BAFTA Ödülleri’nde de En İyi Seyirci Ödülü’nün sahibi olmuştu.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türk dizilerinden akıllarda kalan 10 kötü karakter