Aşk hayatı hareketli kadınların 8 ortak özelliği

Bazı kadınlar vardır hani, hiç yalnız kalmazlar. Her mesai sonunda bir date'leri vardır. Telefonları susmaz. Genelde sevgilileri olur, sevgilileri olmadığı dönemlerde de denemekten bıkmazlar flörtleriyle. Nasıl bu kadar hareketli olduklarına şaşarsınız. Hepimizin etrafında vardır böyle bir kadın.

25 Mart 2021, Perşembe 13:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Tavlayan kişi olmanın kendinden taviz vermek anlamına gelmediğini bilir

Tavlayan kişi olmanın kendinden taviz vermek anlamına gelmediğini bilir

“Tavlama” yöntemlerini bilirsin. Genellikle bu mesele erkeklere has gibi bilinir. Ama hiç de öyle değil. Kadınlar da benzer yöntemleri geliştirebilir ve uygulayabilirler. Çoğu insan, bu gibi durumlarda kendi kişiliğinden taviz verdiği hissine kapılır ve vazgeçer. Alakası yok. Bunun insanlara merhaba demeyi öğrenmekten pek de bir farkı yok.


Onları sevmeleri için insanlara fırsat verir

Onları sevmeleri için insanlara fırsat verir

Kimimiz utangaç olabiliyor ve bu durum insanlarla yakın ilişki kurabilmenin önüne set çekebiliyor. Bazen sadece “merhaba” demek bile, ardından kurulacak 2. cümlenin düşünülmesinin yarattığı korku nedeniyle gerçekleşemeden kaybolup gidiyor. Bunun arkasında yatan şey ise utangaçlık ile beraber, insanların seni beğenmeyeceği düşüncesi de olabilir. Bu tam bir ön yargı ve doğruluğunu kendine bile kanıtlayamayacağın bir şey. Bir de şunu düşün: İnsanların seni sevmelerini ve beğenmelerini istiyorsun; ama seni fark edebilmeleri mümkün değilse, zaten seni sevebilmek için bir fırsatları olmayacak ki.

Bakkal amcayla da iletişim kurarlar

Bakkal amcayla da iletişim kurarlar

Çekici olmayı başarabilen kadınlarda ise insan ilişkileri gelişmiştir. İnsan ilişkilerindeki başarıları dostluklarına ve kariyerlerine de olumlu yansır. Hatta mahallelerindeki esnaf ile ilişkilerinde bile bunu gözlemleyebilirsin. İnsan ilişkilerini geliştirmenin seni daha da yapaylaştıracağını ya da erkeklerin seni bu özelliklerinden dolayı beğeneceklerini, senin iç dünyanı kaçıracakları endişesinin taşıyorsan da yanılıyorsun. Örneğin sana aşık olan bir erkek, asla seni sadece yeteneklerinden dolayı sevmez. Seni sen yapan tüm özelliklerinle sever.

Dokunmaktan çekinmezler

Dokunmaktan çekinmezler

Basit bir örnekle açıklayalım: Karşındaki erkekle şahane bir sohbet içindesin. Ama içindeki utangaçlık ya da sınır koyma dürtüsü, seni fiziksel temastan sürekli kaçınmaya itiyor. Karşındaki çocukluk anılarına dair duygusal şeylerden bahsediyor, için mutlulukla doluyor ve ona karşı inanılmaz bir sempati patlaması yaşıyorsun. Tam o anda karşındakinin koluna yapacağın küçük bir dokunuş, aranızdaki samimiyetin boyutunun seviye atlamasına yardımcı olacak. Sizi birbirinize bağlayacak bir etkileşim sağlayacak. O halde, çekinmeye çok da gerek yok.


Sekste olumsuz bakmazlar

Sekste olumsuz bakmazlar

Bazı kadınların aklında, erkeklerin seks yapmak istemesinin kötü bir şey olduğu gibi bir düşünce bulunuyor. Halbuki bir yerde bu isteğin senin sarılmayı istemenden çok da bir farkı yok. Olay bir biyokimya meselesi ve hepimiz bir yerde insanız. İlla ki seks yapman gerektiği iddia edilmiyor; sadece kendine dev sınırlar çizmenin saçma olduğunu belirtiyoruz.

Seksi muhabbetlere eşlik ederler

Seksi muhabbetlere eşlik ederler

Karşındaki erkek seks üzerine konuştuğunda, konuyu sert bir tavır ya da daha hafif olarak bir huzursuzlukla kapatmaktan ziyade, konuya eşlik etmeye çalış. Seksi sevdiğini söylüyorsa sevmediğini söylemen gerekmiyor. Konuları üzerine almadan, genel çerçevede de konuşabilirsin. Biraz ikili ve üstü kapalı oyna.

Seksin sadece erkekler için olmadığını bilirler

Seksin sadece erkekler için olmadığını bilirler

Seksin erkekler için her şey demek olduğunu, hatta bir erkeği sadece seks ile kendine bağlayabileceğini de düşünmemen gerekiyor. Tek başına seks, çok bir şey ifade etmeyebilir. Ya da şöyle diyelim: O denli büyük bir etkiye sahip olmayabilir. Cinsellik ancak kişilik ile birleşirse büyüleyici bir şey ifade edebilir.


Erkekleri biraz tanır, ona göre davranırlar

Erkekleri biraz tanır, ona göre davranırlar

Kaba erkekler ile kadınları takdir eden erkekler arasındaki farkı elbette ayırt edebilecek konumdasın. Okudukların, elbette ilk gruptaki erkekler için çok da olumlu şeyler ifade etmeyecek. İlk gruptakiler seninle sadece seks yapmak istiyor ve herhangi bir bağ kurmaktan sürekli kaçıyor olabilir. Ama ikinci grup için gayet olumlu ve yapıcı sinyaller sağlayacağı kesin. İkinci gruptaki erkekler ise sana tepeden tırnağa hayran kalabilir ve sana karşı tutumlarında da bunu hissettirebilirler. Aynı zamanda, kendi güçlerini ya da kişiliklerini ispatlayabilmek için bir kadına da ihtiyaçları yoktur. Erkekler ve kadınlar arasında, davranmış açısından bir fark görmedikleri için de seni istemediğin hiçbir şeye zorlamaz, hayır cevabının da hayır olduğunu bilirler.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uzun süreli ilişkilerde aşılan 10 çizgi