Aşk Sokağı'nda turlayıp eş aradılar

Aşk Sokağı'nda turlayıp eş aradılar

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde, bekar kız ve erkeklerin buluştuğu Aşk Sokağı, bu yıl da şenlendi.

09 Mayıs 2011, Pazartesi 16:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bayramiç’e 25 kilometre uzaklıktaki Muratlar Köyü’nde düzenlenen hayır yemeğine damgasını yine bekar kız ve erkeklerin bir araya geldiği Aşk Sokağı vurdu. Çevre il ve ilçelerden binlerce kişinin katıldığı hayırda, gençler 1 kilometre uzunluğundaki Aşk Sokağı olarak adlandırılan alana geçerek, 100 yıllık eş arama geleneğini sürdürdü.

Saatlerce sokağı turlayan gençler gönüllerinin sultanını aradı. Yöresel kıyafetler giyen kızlar ise sokağı renklendirdi.

Geçen yıl Aşk Sokağı’nda tanışıp 3 ay önce kaçarak nikahlanan Güldal Eskici ve Nurten Eskici de katıldıkları hayırda çocuk bekledikleri müjdesini verdi. Genç çift, düğünlerinin de gelecek hafta olacağını söyledi.

ANILARINI TAZELEYENLER DE VAR, EŞ ARAYANLAR DA...

Muratlar Köyü’nün ileri gelenlerinden İbrahim Aydoğan ise Aşk Sokağı geleneğini 1 asırdır sürdürdüklerini ifade etti. Köy hayırında ayrıca hazırlanan 150 kazan keşkek, mesire alanına yerleşen vatandaşlara dağıtıldı.

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer5386","5386","201105","5386-5.jpg");

Her yıl çok sayıda kişinin buluştuğu Aşk Sokağı'na bu yıl da Çanakkale ve ilçelerinden yaklaşık 8 bin kişi geldi. Bunlardan 4 binini evlenmek için gelenlerle Aşk Sokağı'nda tanışıp evlenen ve anılarını tazelemek için gelenler oluşturdu. Diğer 4 bini kişi de şenliğe katılmak için gelenlerden oluştu. Bu yıl Çan İlçesi'nden gelenler çoğunluktaydı.

 


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İletişim Başkanlığı'ndan Dünya Kadınlar Günü'ne özel şarkı ve klip