Aşk ve sanat engel tanımadı

Antalya’da 5 yıl önce ilk görüşte birbirlerine aşık olarak evlenme kararı alan Türkiye şampiyonu bedensel engelli dansçı çift, düğünlerinde yaptıkları aşk temalı dans koreografisi ile engellerinin aşka ve sanatlarına engel olmadığını gösterdi.

30 Haziran 2019, Pazar 22:07 Son Güncelleme:
A A
EN GÜZEL ÖRNEKLERDEN BİRİ...

EN GÜZEL ÖRNEKLERDEN BİRİ...

Aşkın engel tanımadığına en güzel örneklerden birini bedensel engelli 45 yaşındaki Abdulkadir Ünal ve 30 yaşındaki Nezihe Ünal çifti verdi. Antalya’da yaşayan Abdulkadir Ünal, 20 yaşındayken uğradığı bir silahlı saldırı sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum yaşamaya başladı. 

İLK GÖRÜŞTE AŞK

İLK GÖRÜŞTE AŞK

Kamu görevlisi olarak çalışan ve çeşitli sporlarla uğraşan Ünal’ın hayatı 5 yıl önce Nezihe Koçak ile karşılaşınca değişti. Ünal, 6 yaşındayken geçirdiği çocuk felci nedeniyle bedensel engelli olan Nezihe Koçak’a ilk görüşte aşık oldu. 

DÜNYA ŞAMPİYONU ÇİFT

DÜNYA ŞAMPİYONU ÇİFT

Aşkın vücut bulmuş hali gibi gözüken çift, yaşadıkları tüm üzüntüleri, sıkıntıları unutarak sevgi ve aşk ile dans etmeye başladı. Türkiye Bedensel Engelliler Dans Şampiyonası’nda çiftler kategorisinde dans şampiyonu olan çift, mutluluklarını evlilikle taçlandırmaya karar verdi. 

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Ailelerinin de onay vermesiyle çift, Muratpaşa ilçesindeki bir restoranda gerçekleştirilen düğün ile dünyaevine girdi. Düğünlerinde aşk temalı özel bir koreografi hazırlayan çiftin ilk dansları, konuklara duygusal anlar yaşattı.

''DANS İLE HAYATIMIZ DEĞİŞTİ''

''DANS İLE HAYATIMIZ DEĞİŞTİ''

Kulağınız duymasa da gözünüz görmese de dans da edebilirsiniz aşık da olabilirsiniz. Dans ve aşk insana her şeyi, bütün zorlukları unutturabilir." dedi.  Ünal, eşiyle dünya şampiyonu olmayı hedeflediklerini kaydetti. Nezihe Ünal da dans ile hayatının değiştiğini ifade etti. Eşiyle dans ederken engelini tamamen unuttuğunu anlatan Ünal, "Eşimi çok seviyorum. Birbirimize aşkla bakmamız, dans ederken yaşadığımız heyecanın çevremize de yansımasını sağlıyor." diye konuştu.  AA

Sıradaki haber yükleniyor...