'Askeri öğrenci olamaz' raporu veren FETÖ’cü tabiplere operasyon

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Kuleli Askeri Lisesi’nde bazı öğrenciler için gerçeğe aykırı sağlık raporu düzenlenmesiyle ilgili 17 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul merkezli 3 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 11 askeri tabip yakalandı.

01 Ekim 2019, Salı 10:57
A A
'Askeri öğrenci olamaz' raporu veren FETÖ’cü tabiplere operasyon

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, Kuleli Askeri Lisesi’nde bazı öğrenciler için "askeri öğrenci olamaz" kanaati ile gerçeğe aykırı sağlık raporu hazırladıkları gerekçesiyle haklarında gözaltı kararı verilen 17 askeri tabipten 11’i yakalandı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, Kuleli Askeri Lisesi’nde bazı öğrenciler hakkında "askeri öğrenci olamaz" kanaati ile gerçeğe aykırı sağlık raporu düzenlenmesine ilişkin bu kurulda görev yapan albay, yarbay ve binbaşı rütbesindeki 17 askeri tabip hakkında gözaltı kararı verildi.

Bunun üzerine İstanbul merkezli 3 ilde operasyon başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerden 11’ini gözaltına aldı. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, diğer 6 zanlının ise yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...