Aşkı bulmanı engelleyen 9 düşünce yapısı

En son ne zaman biriyle sokakta el ele yürüdün? Birilerinden hoşlanıyor, belki arada date'e çıkıyorsun. Ama hiçbiri sonunda bir ilişkiye evrilmiyor. Hepsinde sorun varsa belki de çözüm sadece sende saklıdır. Birincisinde sorun vardı, ikincisiyle elektriğiniz uyuşmadı, peki ya üçüncüsü? Belki de sen aşk hayatına blokaj koyuyorsundur.

31 Mart 2021, Çarşamba 14:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Eskiye odaklanmak

Eskiye odaklanmak

Adı üstünde, eski, geçmiş.. Mazi kalbimizde bir yaradır ama yara diyoruz işte. Ayrılık veya boşanma sonrasında bu kadar geçmişe dönük yaşayacaksan hiç yaşama daha iyi. İşin biraz pozitif tarafına bak. Bitti. Ya yıllar boyunca böyle devam etseydi? Olan olmuş, geçen geçmiş, biten de bitmiş. Vedalaşmasını bil. Onu tekrar getiremeyeceksin madem, boşuna uğraşıp kafayı bunlarla doldurma, takılma, odaklanma… Unutma, her yeni başlangıçta yeni bir anlam vardır. Geleceğine bak.

Sinirli düşüncelerle dolu olmak

Sinirli düşüncelerle dolu olmak

Sürekli kendine ona kızıyorsun ve sürekli haksızlık ediyorsun. En çok da kendine. Unutma, düşüncelerin hayatını biçimlendirir. Eğer hep sinirli ve yıkıcı bir tutum izleyeceksen hayatını sil baştan değiştirmen imkansız. Yine aynı acılara, ağrılara saplanıp kalacaksın ve sonra hiç çıkamayacaksın. Yapıcı düşüncelerle kendini, hayatını onarmaya çabala. Sen çabalamazsan o hayattan hayat çıkmaz.

Eski aşkın senden daha önemli değil

Eski aşkın senden daha önemli değil

Korkularını bul, yardım iste. Bu hayatta en önemli şey sensin! Hayatının başrolüsün bir kere. O eski adama kafayı bu kadar takıp telefonlarını, yollarını gözleme. Kendine eğlencelik, çıtır çerez anlar yarat. Kolay kolay üzülecek durumlar yaratma. Çıkışın yok. Korkularını sen abartıyorsun.Kim bilir başlarından neler geçti ama senin kadar abartmıyorlar. Bunu sen de biliyorsun ama eyleme geçiremiyorsun. Artık eyleme geç. 

Çok düşünüyorsun

Çok düşünüyorsun

Düşündükçe her şeyin daha da negatifleşeceğini bilmiyor musun? Kendine biraz mola ver. Düşüncelerini bir kenarda bırakmayı dene. Bu konuda kendini ehlileştir.

Başarılarını ödüllendirmiyorsun

Başarılarını ödüllendirmiyorsun

Küçük ya da büyük fark etmez, kendini alkışlamayı bilmelisin. Bu hayat senin hayatın ve zaferlerini kutlamana izin ver. Asma yüzünü, bak o kadar kötü günü alt etmeyi becerip kendine yeni zamanlar yarattın! Asıl başarı bu! Şükret ve iyi olduğunu düşün.

Kendini sürekli başkalarıyla karşılaştırıyorsun

Kendini sürekli başkalarıyla karşılaştırıyorsun

Karşılaştırma, neşenin hırsızıdır. Instagram’daki insanların hayatlarına bakıp kendine sorular sormaktan vazgeç. Şekil A: “Neden sevgilim yok? Neden zengin değilim? Neden influencerlar gibi sürekli o eğlenceden bu eğlenceye gitmiyorum?” gibi gibi… Sadece kendin için yaşa. Başkalarının hayatı seni ilgilendirmesin. Ne gerek var? Bunun için üzülmeye değer mi?


Her şey hakkında endişeleniyorsun

Her şey hakkında endişeleniyorsun

Kendini üzmek için sebepler arıyorsun. Aslında buluyorsun da. Hayatının her köşesine girip mutlaka endişelenecek bir şeylerin olduğunu görüyorsun. İşin olsun, ilişkilerin olsun… Kendini sürekli böyle düşündürtmek için deli olmalısın!


Kontrolcüsün

Kontrolcüsün

Otokontrol dediğin şeyde sende durmadan çalışıyor, tik tak tik tak… Kontrolden vazgeç. Hayatın ne getireceği hiç belli olmuyor. Her şeyi kontrol edecek gücü buluyorsan kendinde tamam, devam. Ama bak yoruluyorsun.

Her şeyi umursuyorsun

Her şeyi umursuyorsun

Bırak bazı şeyler uçup gitsin… Ne ayrılıklar ne hayal kırıklıkları neler neler yaşadın da pes etmedin, bırak gitsin. Gitsin!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eski sevgilinle birlikte olmadan önce alman gereken 6 karar