Asla göz ardı edilmemesi gereken 7 ilişki sorunu

İlişkiler söz konusu olduğunda birçok şey yanlış gidebilir. İlişkideki problemlerin bazıları göz ardı edilebiliyor. İlişkinin sağlıklı bir şekilde devam etmesini istiyorsak hangi konuların ele alınması gerektiğine ve hangi durumların savaşmaya değer olduğunun farkında olmalıyız. Bazen kendimiz ve önem verdiğimiz kişiler arasında büyüyen sorunların çözümü, farkında olduğumuzdan çok daha kolay olabilir. Aşağıda, birçok insanın sahip olduğu bazı ortak ilişki sorunlarının üzerinden geçeceğiz. Aşk hayatınızda bu sorunlara ne kadar yer verirseniz, sevdiğinizden o kadar uzaklaşırsınız.

26 Aralık 2019, Perşembe 14:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

1-Birbirlerinin duygularından kapalı olmak

Söz konusu ilişki olduğu zaman, siz ve partneriniz duygusal olarak birbirinize bağlanamıyorsanız, bu ileride büyük sorun yaratacaktır. Bir şeyin sizi rahatsız ettiğini partnerinize söyleyebilmelisiniz. Duygularınızı görmezden gelmeyin.

2-Ev işleri tek bir kişiye kalıyorsa

İlişkide bir taraf ev işlerini tek başına yapıyorsa, kendini yalnız hissetmesi olasıdır. İş bölümü yapmak, ilişkinizde fark yaratacaktır.Hepimiz bu tür bir şey söz konusu olduğunda çaba sarf edildiğini hissetmek istiyoruz.


3-Kişisel alan eksikliği

Elbette, ilişkinin başında yakın olmak isteyebilirsiniz, ancak zaman geçtikçe uygun sınırların ve kişisel alanın oluşturulması gerekir. Hepimizin kendimiz için zamana ihtiyacı var ve eğer bunu anlamadıysanız, ilişkiniz büyük olasılıkla can çekişiyor. Hepimiz kendi hayatlarımızı yaşıyoruz ve buna saygı duymalıyız.

4-Olayların negatif tarafında sıkışmak

Olumsuz şeylere ne kadar çok yapışırsak, pozitif şeyleri o kadar görmezden geliriz. Kendinizi, ilişkinizdeki tüm kötü şeyleri düşünürken bulduğunuzda, artıları ve eksileri tartmak gerekir. Bu ilişki devam etmeye değer mi?5-Çatışmaları düzgün çözememek

Elbette, uzaklaşmanız gereken bazı tartışmalar olacak, ancak genel olarak siz ve partneriniz oturup sorunlarınız hakkında konuşabilmelisiniz. Çatışmaları çözmek, birlikte sağlam kalmak için çok önemlidir. Problemin kendi kendine düzelmesini umut edemezsiniz.

6-Birbirine aşırı bağımlı olmak

Birbirimize bağlı olmalıyız elbette ancak bunun aşırısı, ilişkiyi tehlikeye sokar. Birlikte olmayı seçerken hayatlarımızı birbirimiz olmadan da yaşayabilmeliyiz. Sadece aşkı bulduğumuz için kendimizi kapatmamalıyız.

7-Hataları nedeniyle özür dilememe

Birlikte olduğumuz bir kişi, yanlış yaptığı şeyi düzeltmek için çaba göstermeyi reddettiğinde, bir şeyler konuşmanız ve oradan bu ilişkinin nereye gideceğini görmemiz gerekir. Hiç kimse yapmadıkları şeyler için sorumluluk almayı sevmez ve eğer sizi buna zorlarsa, değişime ihtiyaç vardır. Hepimiz kendi hatalarımızı yapıyoruz.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yalnızlığın 9 faydası