Aslanlı Yol'da erken seçim sohbeti

Anıtkabir'deki Cumhuriyet Bayramı töreninde Başbakan Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Deniz Baykal arasında erken seçim imalarıyla dolu ilginç bir diyalog yaşandı

30 Ekim 2009, Cuma 05:00
A A
Aslanlı Yol'da erken seçim sohbeti

'NE YAPACAĞIMIZ BELLİ OLMAZ'

Aslanlı Yol’da yürürken Baykal’a dönen Erdoğan, “Turlara devam mı?” diye sordu. Erdoğan’ın, ‘tur’ ifadesiyle yaptığı yurt gezilerini kastettiğini anlayan Baykal “Evet devam, dün (önceki gün) İstanbul’daydık” dedi. Erdoğan’ın, “Başka yerler de var mı programda?” sorusu üzerine Baykal, “Evet var. İzmir ve Karaman’a da gideceğiz, devam edeceğiz. Sizin ne yapacağınız pek belli olmaz” karşılığını verdi. Bu sözler üzerine gülümseyen Erdoğan da “Evet, belli olmaz. Her an her şey olabilir” diyerek üstü kapalı biçimde erken seçim imasında bulundu.

KASIM 2010 SENARYOSU

Seçimlerin 4 yılda bir yapılacağına ilişkin Anayasa değişikliğinin ardından 22 Ekim’de TBMM’de kabul edilen yasayla, bu hüküm Milletvekili Seçimi Yasası’na da uyarlandı. Son olarak 22 Temmuz 2007’de genel seçimler yapıldığı için, milletvekili seçimlerinin Temmuz 2011’de yapılması gerekiyor. Ancak hükümetin, başta Kürt açılımı olmak üzere siyasi konjonktürü belirleyecek gelişmeler ışığında Kasım 2010’da erken seçim planladığı belirtiliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.