Asyalıların ince olmasının 10 nedeni

İstatistiklere göre Asyalılar gezegendeki en ince insanlar. Buna isterseniz genetik olarak görebilirsiniz ama aslında durum çok farklı! İşte Asyalı kadınların ince kalma sırrı

18 Ağustos 2017, Cuma 09:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yeme içme alışkanlığındaki farklılık

Yeme içme alışkanlığındaki farklılık

Patates kızartması, pilav, hamburger ve tüm asitli içecekler. Yiyeceklerin adını okurken bile ağzınız sulandı değil mi? "Olsa da bir lokmada bitirsem" diyorsunuz... İşte o "bir lokmada yutma" olayını Asyalılar asla yapmıyor!Asyalı kadınlar fast food gibi zararlı yiyecekler yerine daha sağlıklı yemekleri tercih ederek ince fiziklerini buna borçlu olduğunu dile getiriyorlar. 

Porsiyon Boyutu

Porsiyon Boyutu

'Ben bir şundan bir bundan birde ondan alayım' derken bir bakmışsınız tabak dolmuş taşmış. Fakat Asyalı hanımlarımız öylemi her yemeklerini en 'az' porsiyonda yediklerine eminiz.

Pişirme yöntemleri

Pişirme yöntemleri

'Ben sağlıklı olduğu için zeytinyağını tercih ediyorum' diyebilirsiniz ama Asyalı kadınlar haşlamak varken neden kızartalım ki diyor.

Balık ve deniz ürünleri

Balık ve deniz ürünleri

Balık ve deniz ürünleri başlığını görünce hemen tavada hamsi olsa da yesek demeyin. Asyalı kadınlar balık ve deniz ürünlerini bizim gibi kızartmak yerine ısı işlem görmüş yarı-çiğ balık eti tercih ediyor.Tabii ben suşi de yerim derseniz daha güzel olur . Çünkü Asyalı kadınlar suşiye oldukça düşkün.

Fermente ürünler

Fermente ürünler

Biz Türkler için fermente ürün deyince akla ilk salam, sosis ve sucuk gelir. Hatta annelerimizin ilk söylediği bu tip yiyeceklerin çiğ tüketilmemesi gerektiği. Ancak Asyalı kadınlar için fermente yiyecek; acı biber ve bakladan oluşan bir ezmeyi sos haline getirip, besinleri içinde marine ettikten sonra tüketmek.Zaten acı biber sosun içindeki et ister istemez asit sayesinde kendiliğinden pişiyor yani Asyalıların yediği et sanılanın aksine tam anlamıyla çiğ değil. 

Yeşillik bolluğu

Yeşillik bolluğu

3 tarafı denizlerle kaplı biricik ülkemizde o kadar çok yeşilik var ki fakat gelin görünki onları bile ya yarım ekmeğin arasına koyup yiyoruz ya da kızartmaya yatırıp üstünü yoğurtlayıp mideye indiriyoruz. Halbuki Asyalı hanımlarımız duyduğumuza göre yeşilikle araları pek bir sıkı fıkıymış. Daha önce hiç görmediğiniz ya da salata dışında bir yerde tatmadığınız yeşiliklerden bile sulu yemek çıkarabiliyorlar. 

Su yerine soğuk çay

Su yerine soğuk çay

Bu haberden sonra hayatınızda değişiklik yapmanız gereken bir diğer konuda ılık ya da sıcak su içtiğiniz kadar aslında soğuk su da tüketmeniz. Asyalı kadınlara göre vücut her zaman istikrarlı sıcaklığını korur. Soğuk su tüketmek sıcaklığı azaltır ve vücudu yeniden dengelemek için kalori yakmaya başlar. 

Faydalı tatlılar ve atıştırmalıklar

Faydalı tatlılar ve atıştırmalıklar

En can acılı noktamız tatlılardır herhalde; baklava, çikolatalı kek, şekerpare ve daha bunun gibi Türk mutfağına ait birçok tatlı hayatımızda olmazsa olmazlardan.  Ama biz de Asyalı kadınlar gibi incecik olmak istiyorsak alıcaz elimize Asya atıştırmalıklarımızı ve "küçük porsiyonlarda" tüketmeye başlayacağız. 

Yürüme alışkanlığı

Yürüme alışkanlığı

Artık öyle bir evreye geldik ki engelli vatandaşlarımız için yapılan yürüyen bantı sadece onlar değil diğer tüm vatandaşlarda kullanır oldu! Neden? Çünkü iki üç adım atmak yerine dikiliyorsun o seni istediğin yere zaten götürüyor. Tam bir tembellik değil mi?Asyalı kadınların bu denli ince bir fiziğe sahip olmalarının bir diğer nedeni ise asla üşengeçlik ya da tembellik yapmamaları. 

Egzersiz ve meditasyon

Egzersiz ve meditasyon

Tamam kabul edelim yoğun iş temposundan dolayı egzersiz ve meditasyon gibi aktivitelere zaman ayıramayabilirisniz. Ama televizyon izlemek yerine oturduğunuz yerden bile biraz hareket çok da can yakmaz değil mi? 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 duyu organının aşık olmaya inanılmaz etkileri