Ataköy'deki tente faciası için soruşturma başlatıldı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Ataköy’de camii avlusunda cenaze namazı kılanların üzerine tente çökmesiyle ilgili soruşturma başlattı

11 Ocak 2017, Çarşamba 15:13
A A
İstanbul'da dün Ataköy 5. Kısım Camii avlusundaki tente, cenaze namazı kılanların üzerine çökmüş olayda 1 kişi ölmüş, 40 kişi de yaralanmıştı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan savcılık, emniyete olayda sorumluluğu bulunanların tespit edilmesi için talimat verdi.

 

İMAMIN İFADESİ ALINACAKÖte yandan cami imamı Adem Karabey’in de olayla ilgili ifadesine başvurulacağı öğrenildi.

Yapılan soruşturma sonucunda, olayla ilgili olarak ihmali bulunan kişi veya kişilere dava açılacak. Serpil KIRKESER / DHAAtaköy'de camide cenaze namazı kılanların üzerine tente çöktü'TENTELERİN KAPATILMASI LAZIMDI'Olayın ardından kaza yerine giden Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, "Maalesef tabii yoğun kar yağışı nedeniyle bu tentelerin üzerindeki kardan dolayı olay meydana gelmiş. Ama yoğun kar yağışı sırasında tentelerin kapatılması lazımdı. Kar yağışı bitince açılmalıydı. Büyük üzüntü duyuyoruz. Belediye ekipleri cami avlusunda ve camiye ulaşım yollarında gerekli temizliği yapmışlar.

 

'BELEDİYE EKİPLERİ VE CEMAAT UYARMIŞ'Fakat, karı temizlemek için çadır tentenin üzerine çıkmak mümkün değil. Kar yağdıktan sonra tenteleri kapatmayı denemişler. Ama yoğun kar yağışı nedeniyle tenteler kapanmamış. Yine bu endişe nedeniyle yurttaşlar ve belediye yetkilileri caminin imamına uyarıda bulunmuşlar. Böyle bir üzücü olay gerçekleşmiş, büyük üzüntü duyuyoruz. " demişti

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.