Atama başvuruları başladı

Atama başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 37 bin öğretmen kadrosu için başvurular 10 Eylül'e kadar yapılabilecek. İlk kez atanacakların 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan (KPSS) 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor

04 Eylül 2015, Cuma 14:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MEB’e bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında 37 bin öğretmen kadrosu için başvurular, 10 Eylül’e kadar elektronik ortamda alınacak. Elektronik başvuru sayfası ‘İlk atama’, ‘Yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama’ ile ‘Milli sporcuların ataması’ şeklinde ayrı ayrı düzenlendi. Adaylar durumlarına uygun atama türünü seçerek http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki formu kullanarak başvurularını yapacak.

KPSS’de 50 puan şartı

İlk kez ataması yapılacakların 2015 yılı kamu personel seçme sınavı’ndan 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor. Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için ‘KPSSP121’, diğer alanlar için ise ‘KPSSP10’ puan türündeki taban puan dikkate alınacak.

Birden fazla alandan mezuniyeti bulunanlar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alan için başvuru yapabilecek. Adaylar, elektronik ortamda yaptıkları başvuruları ve buna ilişkin elektronik başvuru formunun çıktısını, şahsen ya da noter aracılığıyla vekalet verecekleri kişiler tarafından il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatacak.

Başvurularda aslı ibraz edilen belgelerin birer örneği il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanarak teslim alınacak, asılları adaylara geri verilecek. Elektronik Başvuru Formu’nda beyan edilen bilgilerden adaylar sorumlu olacak. İlk atama kapsamında 36 bin 512, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 371, milli sporcu ataması kapsamında ise 117 öğretmenin ataması gerçekleştirilecek. Atamalar 15 Eylül’de elektronik ortamda yapılacak. 

AA

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder