'Atatürk Ölmedi' şiirli, şüpheli çanta

'Atatürk Ölmedi' şiirli, şüpheli çanta

Aksaray'da park edilen bir minibüsün cam sileceğine 'Atatürk Ölmedi' şiirinin yazılı not yan aynasının üzerine ise çanta bırakıldı. Polisin yaptığı incelemede çanta içinde çok sayıda evrak bulundu

04 Ağustos 2015, Salı 12:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Olay, bugün saat 09.30 sıralarında Taşpazar Mahallesi 860 Sokak’ta meydana geldi. 46 yaşındaki Ali İhsan Kaynak, 68 HU 823 plakalı minibüsünün yanına geldiğinde, cam sileceğinde kağıtta yazılı bir not ve yan aynasının üzerinde de çanta olduğunu gördü. Bunun üzerine polise haber verdi. Sevk edilen polisler, caddeyi trafiğe kapatıp, çevresinde geniş önlem aldı. Çağrılan bomba imha uzmanı, özel kıyafetini giyip önce çantayı kontrol etti.

Görevli çantanın tehlikeli madde içermediğini anlayınca bıçakla çantayı deldi. Çantanın içinden daha önceden kullanılmış çok sayıda evrak çıktı. Cam sileceğine bırakılan notta ise ’Atatürk Ölmedi’ şiirinin, ikinci kıtasındaki "Türklüğe güç veren devrimler senin Yurduma çizdiğin aydın yol senin Gençlik senin, sen gençliğinsin Ölmedin ölemezsin"sözlerinin yazılı olması dikkat çekti. Polis, çanta ve notun kim tarafından bırakıldığını tespit etmek için evrakları ve çantayı inceleme altına aldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Antalya'da kafeste feci ölüm