Atatürk, Yenişehir'de sevgi ve minnetle anıldı

Atatürk, Yenişehir'de sevgi ve minnetle anıldı

Atatürk, Yenişehir'de sevgi ve minnetle anıldı

10 Kasım 2019, Pazar 11:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gürhan ADANA/YENİŞEHİR,(Bursa),(DHA)- BURSA'nın Yenişehir ilçesinde Atatürk, ölümünün 81'inci yıldönümünde sevgi ve minnetle anıldı.

Yenişehir ilçesinde Atatürk'ün ölümünün 81'inci yıldönümünde düzenlenen anma programı çelenk sunumuyla başladı. Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunumunun ardından saat 09.05'te belediye sireni ve motorlu araçların klaksonları eşliğinde 2 dakika süreyle aralıksız saygı duruşunda bulunuldu.  Araç sürücüleri ve yolcu minibüslerindeki yolcular araçlardan inerek saygı duruşunda bulunurken, bazı vatandaşlar asker selamı verdiği, bir Kıbrıs gazisinin de ayağındaki rahatsızlığa rağmen koltuk değneğiyle törene katıldığı görüldü. Küçük yaştaki çocuklarıyla soğuk havaya rağmen tören alanına gelen Yenişehirlilerin yoğunluğu dikkat çekti. Ardından İstiklal Marşı okundu. Göndere çekilen bayrağın yarıya indirilmesiyle Atatürk Anıtı'ndaki tören sona erdi.

Çelenk sunma töreninin bitiminden sonra saat 09.30'da Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi'ne geçildi. Burada Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Video gösterisinin izlendiği programda Atatürk'ün sevdiği şarkılar okundu. Program oratoryo dinletisiyle sona erdi.

Anma programına Kaymakam Suat Seyitoğlu, Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Belediye Başkanı Davut Aydın, Cumhuriyet Savcısı Emre Kara, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder