Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında flaş karar!

Anıtkabir'de Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği video görüntüsü sonrası tutuklanan Safiye İnci'nin çıkarıldığı mahkemece tutukluluk halinin devamına karar verildi

13 Eylül 2018, Perşembe 15:08 Son Güncelleme:
A A
Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında flaş karar!

Ankara 28’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Safiye İnci, avukatı, ailesi ve Ankara Barosu adına avukat Selver Seçil Aykan katıldı. Ankara Barosu’nca dava dosyasına gönderilen dilekçeyle müdahillik talebinde bulunuldu. Sanık avukatı Bülent Demir, kurumun müdahillik talebinde bulunabilmesi için suçtan zarar görmesi gerektiğini, Ankara Barosu’nun suçtan nasıl zarar gördüğünü anlamadığını belirtip müdahillik talebinin kabul edilmemesini istedi.

'HAKARET KASTIM YOKTU'

Hakim Pınar Ergut, sanık Safiye İnci’ye hakkındaki suçlamaları hatırlatarak sözlerini hatırlayıp hatırlamadığını sordu. Safiye İnci ise "Hakaret kastım yoktu. Bir anlık bir şeydi. Orada tam olarak ne söylediğimi hatırlamıyorum" diye yanıt verdi.

Bunun üzerine hakim Pınar Ergut, sanığa savcılıkta verdiği ifadeleri ve söylediği sözleri okudu. İfadesinde yer alan sözleri söylediğini kabul eden sanık Safiye İnci, "Yaptığımdan dolayı pişmanım" dedi.

Sanık avukatı Bülent Demir, savunmasını yaparke müvekkilinin videodaki sözlerinin tamamını tekrarladı. Avukat Bülent Demir, "Müvekkilim suçsuzdur" dedi.

TAHLİYE TALEBİ KABUL EDİLMEDİ

Avukat Bülent Demir ayrıca suçun oluşmadığını kaydederek, "Müvekkilim Atatürk’ü sevmeyen mütedeyyin bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Allah ve Peygamber’e bile küfredilen bir ülkede bu ceza sayılmazken bir insanı sevmeye zorlamak ve bu nedenle cezaevine atmak akıl almaz bir durumdur. Müvekkilimin beraatini ve tahliyesi talep ediyorum" dedi.

Avukatın talebinin ardından mahkeme heyeti, sanık Safiye İnci’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bu haberi de okudularAtatürk'e hakaret eden ve tutuklanan Safiye İnci'nin ifadesi ortaya çıktı


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.