Atatürklü eleştiri

'Domuz Gribi' aşısıyla ilgili olarak “Ben yaptırmayacağım. Ailemden de kimse yaptırmadı” diyen Başbakan Erdoğan'a, yardımcısı Bülent Arınç'tan 'Atatürk'lü cevap geldi

29 Kasım 2009, Pazar 05:00
A A

KAFALAR YİNE KARIŞTI

Sağlık Bakanı Recep Akdağ önceki gün “‘Domuz Gribi’ aşısı ile ilgili olarak kafaları karıştıracak açıklamalardan kaçınmak gerek. Bu tür açıklamalar ölümleri artırabilir. Lütfen dikkat edelim” demişti. Başbakan Erdoğan ise aynı saatlerde yine “Ben aşı yaptırmayacağım. Ailemden de yaptıran yok” diye konuşmuştu.

‘TİPİK ANADOLU İNSANI’

Aşı tartışması dün partilerin bayramlaşma törenlerinde en önemli konuydu. AK Partili Salih Kapusuz, Sayın Başbakanımız kendisine ait düşüncelerini yanlış anlaşılmalara vesile olmasın diye gizleyen bir tip değildir. Tipik bir Anadolu insanı olarak dobra dobra olarak her şeyi konuşan bir liderdir” dedi.

‘BAKAN’I DİNLEMELİYİZ’

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise tavrını Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan yana koyduğunu açıkça belirtti. Bülent Arınç, “Büyük Atatürk bile ne demiş? ‘Beni Türk hekimlerine emanet edin’ demiş. Biz hekimlerimize, hekimlerin başında bulunan Prof. Dr. Recep Akdağ’ın tavsiyelerine uymak mecburiyetindeyiz” dedi.

‘BEN AKDAĞ’DAN YANAYIM’

Arınç, “Diyorlar ki, bayramlaşmalarda lütfen el sıkışmayın, hele hele hiç öpüşmeyin. Yani toptan böyle bulunduğumuz yerden hepinizin bayramını tebrik etsek, sonra birbirimize el sallasak yeterli olacak mı? Salih Kapusuz Bey, ‘Olmaz’ diyor. Çünkü o Başbakan’dan yana ben Sağlık Bakanı’ndan yanayım” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.