Atatürk'ü minnetle anıyoruz! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'de

Atatürk'ü minnetle anıyoruz! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'de

Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83. yılı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki heyet Anıtkabir'deki anma törenine katıldı. Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Erdoğan, 'Kurduğunuz ve bizlere emanet ettiğiniz cumhuriyetimizi müstevlilerin emellerine dahil olan betahlara rağmen büyütmeye, kalkındırmaya, bölgesinin ve dünyanın parlayan yıldızı yapmaya devam ediyoruz. Ülkemizin bütünlüğüne, devletimizin bekasına, necip milletimizin birliğine, dirliğine ve kadim değerlerine kast edilmesine asla izin vermeyeceğiz.' ifadelerini kullandı.

10 Kasım 2021, Çarşamba 09:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı 10 Kasım dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet Atatürk mozolesine çelenk bıraktı, ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Misak-ı Milli kulesine geçti ve Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...

Aziz Atatürk, zat-ı alinizi vefatınızın 83. seneyi devriyesinde bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Kurduğunuz ve bizlere emanet ettiğiniz cumhuriyetimizi müstevlilerin emellerine dahil olan betahlara rağmen büyütmeye, kalkındırmaya, bölgesinin ve dünyanın parlayan yıldızı yapmaya devam ediyoruz. Eğitim, sağlık, güvenlik, sanayi başta olmak üzere her alanda elde ettiğimiz tarihi başarılarla 2023 hedeflerimize kararlılıkla ilerliyoruz. Ülkemizin bütünlüğüne, devletimizin bekasına, necip milletimizin birliğine, dirliğine ve kadim değerlerine kast edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Ruhun şad olsun.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sahte pasaportla giriş yapmak isterken İstanbul Havalimanı'nda yakalandı