Atiba Hutchinson'ın da insan olduğunu hatırladık: Dinlendirilebilir

Beşiktaş'ın Kanadalı kaptanı Atiba Hutchinson 5 gün sonra 38 yaşına basacak. Ancak hiç de 38 yaşındaymış gibi değil ve bu sezon 3-4 günde bir maç oynanmasına rağmen Beşiktaş'ın tüm maçlarında görev aldı. Atiba'nın sakatlık şüphesi bile Sergen Yalçın'ı korkuttu ve kaptanın bu sıralar biraz dinlendirilebileceği öğrenildi.

03 Şubat 2021, Çarşamba 11:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Atiba Hutchinson bu sezon Beşiktaş'ta 19 maçta 1622 dakika süre aldı. 38 yaşına girmeye hazırlanan Kanadalı oyuncunun istikrarı yetmezmiş gibi performansı da müthiş ve 3 gol 4 asistle oynuyor. Ancak yaşayacağı bir sakatlık, yaşından ötürü Atiba'nın sahalara dönüşünü geciktirebilir. Bu nedenle kaptanın daha tasarruflu kullanılması gündemde.

Sergen Yalçın'ın da bu konuyla ilgili istişare sürecinde olduğu ve Atiba için dinlendirilme kararı verebileceği öğrenildi. Son dönemde tüm maçlarda görev yapan 37 yaşındaki Kanadalı oyuncunun yerine Necip Uysal’ın 11’de yer alması gündemde. Atiba ise hala 1 yıl daha oynamak niyetinde.

Atiba geçtiğimiz günlerde, "Belki bir sezon daha oynamayı düşünebilirim. Hiçbir şey kesin değil, şu anda sezona odaklanmış durumdayım. Sezon sonunda eğer hâlâ iyi hissediyorsam bir yıl daha oynamak için kendimi zorlayabilirim. Futbolu bıraktıktan sonra aklımdaki planlar daha çok futbola yönelik. Hangi seviyede olur bilemem ama belki antrenörlük düşünebilirim" demişti.

Türkiye'de mutlu olduklarını söyleyen Atiba, "Benim için her şey Türkiye’ye gelince başladı. Taraftarların çalışkan ve kulübe her şeyini veren oyuncuları sevdiğini anladım. Türkiye’de olmak her zaman çok özeldi. Ailemizi burada kurduk, çocuklarımızı burada büyüttük. Geldiğimiz ilk andan itibaren burayı çok sevdik" cümlelerini kullanmıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Luiz Gustavo derbide forma giyebilecek