Atiker Konyaspor Başkanı Şan'dan 'Beşiktaş' açıklaması

Atiker Konyaspor Başkanı Şan'dan 'Beşiktaş' açıklaması

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Beşiktaş ile oynanan Türkcell Süper Kupa karşılaşmasında yaşanan olayları değerlendirirken, dostlukların devam etmesi gerektiğini söyledi

09 Ağustos 2017, Çarşamba 18:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bu tür olayların tekerrür etmemesi temennisinde bulunan ve sağduyu çağrısı yapan Başkan Şan, "Ben her şeyden önce sağduyu çağrısı yapıyorum ve başta sayın Fikret Orman olmak üzere Beşiktaş camiası ile bundan sonra da dostluğumuz devam edeceğini beyan ediyorum" dedi.

Ahmet Şan, 'Güvenlik kurulları bundan sonra alacağı tedbirleri karar altına aldılar. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak"'diye konuştu. 

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, yeşil-beyazlı kulübün İttifak Holding ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının imza töreninde basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Olaylı Turkcell Süper Kupa maçı sonrası Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın, maçta yaşanan olaylar konusunda bir ceza beklemedikleri ve verilmesi halinde dünyayı ayağa kaldıracakları yönündeki açıklaması hatırlatılarak Konyaspor'a ceza verilmesi durumunda nasıl bir tavır takınacakları sorulan Başkan Şan yaşanan olayları değerlendirdi. 


'DOSTLUKLARIN DEVAM ETMESİ GEREKİR'


Kupa maçında yaşanan olayları hiçbir zaman tasvip etmediklerini ve bundan sonra da tasvip etmeyeceklerini dile getiren Başkan Şan, "Sayın Fikret Orman ile camiadan olan bir hukukumuz, dostluğumuz var. Gerek maç öncesinde gerekse maç sonrasında yaşananlar hiçbir zaman bizim camiamızı etkilememesi gerekir.

Dostluklar bakidir ve dostlukların devam etmesi gerekir. Çünkü aynı ülkede yaşıyoruz., aynı ligde müsabakalara çıkıyoruz. Yarın biz İstanbul'a gideceğiz, Beşiktaş Konya'ya gelecek. Bizim sadece ve sadece dostlukları öne çıkarmamız lazım. Zaten cezayı hak eden kişilere ceza verilmesi noktasında kulübümüz işlemleri başlatmıştır. Hem Konya'nın hem de olaylara başka kim karıştıysa bu suç işleyenlerle ilgili gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Şuanda olay zaten yargıdadır" dedi. 


'HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK'


Bugün Bakanların ve valilerin katılımı ile canlı yayında bir toplantı yapıldığını belirten Başkan Şan, ''Bugün saat 10.00'dan itibaren İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Gençlik Sqor Bakanımız Osman Aşkın Bak ve tüm il valileri ile birlikte canlı yayında gerekenler konuşuldu.

Güvenlik kurulları bundan sonra alacağı tedbirleri karar altına aldılar. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Kararlı bir şekilde biz Atiker Konyaspor Kulübü olarak kendi taraftarlarımızla ilgili yaptırımlara hemen başlıyoruz'' dedi. 


'MAKUL OLURSA CEZAYA İTİRAZ ETMEYECEĞİZ'


Kulübe gelecek ceza makul bir şekilde olursa itiraz etmeyi de düşünmediklerini dile getiren Başkan Şan, şunları söyledi:

'Hiçbir taviz vermeden sonuç ne olursa olsun Türkiye Futbol Federasyonu Profosyonel Disiplin Kurulu verdiği kararlara şeklen eğer bir itiraz gerekçesi varsa o şekilde itiraz ettik. Eğer makul bir şekilde ceza gelirse itiraz etmeyi de düşünmüyoruz.

Ancak yılların bu sıkıntısının, şiddetin, kötü tezahüratın cezasının da Konyaspor'a kesilmemesi gerekiyor. Tamam burada gereken tedbirler alınmamıştır belki ama emniyetin de bir zaafı var. Fakat buna sığınmadan orada bir maç izlenilmeye gidilmesi gerekiyordu.'


BIÇAĞI ATAN KİŞİ GÖZALTINDA


Ahmet Şan, Samsun Yeni 19 Mayıs Stadı’nda oynanan maçta Beşiktaşlı futbolcu Quaresma’nın maçın hakemine teslim ettiği bıçağı atan kişinin Konya’da yakalanarak gözaltına alındığı bilgisinin kendisine verildiğini kaydetti.
'BEŞİKTAŞ İLE DOSTLUĞUMUZ DEVAM EDECEK'


Bu tür olayların tekerrür etmemesi temennisinde bulunan ve sağduyu çağrısı yapan Başkan Şan, ''Ben her şeyden önce sağduyu çağrısı yapıyorum ve başta sayın Fikret Orman olmak üzere Beşiktaş camiası ile bundan sonra da dostluğumuz devam edeceğini beyan ediyorum.

Bundan sonra da bu tür eylemlerde toplum olarak üstüne gitmek yerine tam tersine bunu önleyici tedbirler alarak bir daha böyle şeylere fırsat verilmemesi gerekli'' diye konuştu. 


Beşiktaş - Konyaspor maçında tribün terörüBeşiktaş, Konyaspor ve Fikret Orman disipline sevk edildiFikret Orman: Beşiktaş'a ceza gelirse dünyayı ayağa kaldırırım

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünal Karaman'dan Beşiktaş maçı sonrası açıklama: 2 tane soysuzun, arsızın lafları..