Atıkları ayırırken 12 bin dolar buldu, sahibine teslim etti!

İstanbul’da, geri dönüşüm ayrıştırma tesisinde çalışan Ayşe Demircan, 12 bin dolar buldu. Cüzdandan çıkan parayı tereddüt etmeden sahibine teslim etti

11 Temmuz 2017, Salı 10:02
A A
Yaklaşık 20 gün önce isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş cüzdanını düşürdü.

Başakşehir Belediyesi Geri Dönüşüm Ayrıştırma Tesisleri'nde çalışan Ayşe Demircan, gelen atıkları ayırırken cüzdanı gördü.
 

ÇALIŞTIĞI YERE GELEREK TEŞEKKÜR ETTİ


Cüzdanda dolar ve kredi kartlarını gören kadın, amirine haber verdi. Bulunan cüzdan Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri müdürlüğü yetkilileri tarafından Başakşehir Polis Merkezi'ne teslim edildi. Cüzdan sahibine ulaşılmasının ardından cüzdan ve içindeki 12 bin dolar, 25 dirahmi ve 10 kredi kartı sahibine verildi. Cüzdan sahibi Ayşe Demircan’ı çalıştığı yerde ziyaret ederek teşekkür etti.“VİCDANIM EL VERMEDİ”


Cüzdanı sahibine teslim eden Ayşe Demircan, “Her zaman ki gibi dümenin başında duruyordum. Mal geldi geri itekledim, altından cüzdan çıkınca aldım, baktım. İçinde dolar var. Heyecanlandım, onu da kazanan bir adam. Gerçek sahibine verilmesini istedim. Vicdanım el vermedi onları alıp saklamaya” dedi.

Cüzdan sahibi ise cüzdanın geri gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Ayşe Demircan’a teşekkür etti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.