ATO’dan “yerli ve milli” kamu spotu

20 Ağustos 2018, Pazartesi 14:56
A A

Ankara Ticaret Odası (ATO) milli ve yerli üretimin önemine dikkat çekmek için, iki ayrı film hazırladı. Filmlerin birinde Türkiye’nin Cumhuriyet dönemi kalkınma hamlesinden görüntülerle ‘Hür ve bağımsız bir ülke olarak kendi geleceğini kurmak’ ifadelerine yer verilirken, ikinci filmde Türkiye’nin ileri teknoloji üreten tesislerinden görüntüler yer aldı. 

ATO milli ve yerli üretimin önemine dikkat çekmek için, iki ayrı film hazırladı. Kamu spotu olarak hazırlanan filmlerin ilkinde, Kurtuluş Savaşı sonrasında kurulan ilk üretim tesislerinden görüntüler yer alırken, “95 yıl önce tarihin en ağır şartlarında verdiği İstiklal mücadelesini Cumhuriyet’le taçlandıran Türkiye’nin bir hayali vardı; hür ve bağımsız bir ülke olarak kendi geleceğini kurmak” ifadesine yer verildi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 1. Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün kendi sesiyle “Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir” sözlerinin yer aldığı filmde, “Aşkla bağlandık hedeflerimize alın teri ve göz nuruyla büyüttük hayallerimizi, özgürce dalgalansın diye ay yıldızlı bayrağımız. Gönüllerde yer ettik, akıllarda iz bıraktık” denildi. 


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.