Attığı tweet işinden etti

Twitter'den Obama'yı eleştirince işini kaybetti

23 Ekim 2013, Çarşamba 22:03
A A

Beyaz Saray'da görevli bir güvenlik yetkilisi, Twitter hesabından ABD Başkanı Barack Obama yönetimine yönelik yaptığı sert eleştiriler nedeniyle işinden oldu.

Amerikan Ulusal Güvenlik Konseyi'nin silahsızlanma masası Müdürü Jofi Joseph, görevden alınmasına yönelik Politiko adlı yayın kuruluşuna yaptığı açıklamada, sürekli olarak ABD yönetimi politikalarını ve üst düzey yöneticilerini eleştiren @natsecwonk" adlı Twitter hesabının “tüm sorumluluğunu” üstüne aldığını bildirdi. ABD'nin İran ile yürüttüğü nükleer müzakerelerde de yer almış bir isim olan Joseph, Twitter'daki bildirimlerin “güldürmeyi amaçlayan bir Twitter hesabı” olarak başladığını belirterek, hakarete uğrayan kişilerden özür diledi.

Açıklamada bulunan bir Beyaz Saray yetkilisi de Joseph'ın artık yönetimde çalışmadığını teyit etti. Yetkili, kişisel konular hakkındaysa yorumda bulunmayacağını kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.