Avangers'ta hangi kahraman kaç kişiyi öldürdü?

Screenrant’te yer alan süper kahramanların öldürme sayısı listesi Avangers serisinde hangi süper kahramanın kaç kişiyi öldürdüğünü analiz etti. Buna göre Thor, birinci sırayı kimseyi kaptırmadı.

08 Ocak 2021, Cuma 17:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Screenrant’te yer alan süper kahramanların öldürme sayısı listesinde, sadece doğrudan öldürmeler göz önüne alındı ve Yenilmezler: Ultron Çağı’ndaki (Avengers: Age of Ultron) robotları öldürmek gibi eylemler kabul edilmedi.

1. Thor

1. Thor

Bununla birlikte, daha büyük güçlerle uzun bir ömüre sahip olmak, süper kahramanların öldürme sayısını artırabilir. Zira listenin başındaki Thor’un orijinal Avengers kadrosunun en yaşlısı olduğu su götürmez bir gerçekken birçok MSE hayranı, onun aralarındaki en güçlülerinden biri, belki de en güçlüsü olduğunu düşünüyor. Avengers: Sonsuzluk Savaşı’nda (Avengers: Infinity War) Thor şu ifadeleri kullanmıştı:

Bin 500 yaşındayım. Bunun iki katı düşman öldürdüm.

Marvel Sinematik Evreni’nin (MSE) Şimşek Tanrısı, Avengers filmleri boyunca birçok orduyla savaştı. Karakter gelişiminin büyük savaşlara tercih edildiği bireysel filmlerde bile mücadeleleri ön planda oldu. Bu yüzden üç bin sayısı, Thor için normal ve diğer herkese fark atmış durumda. Öte yandan, Thor’un uzun ömrünü denklemden çıkarırsak bu unvanını dünyadan birine kaptırabilir.

2. Tony Stark

2. Tony Stark

Milyarder dahi Tony Stark, listenin ikinci sırasında geliyor. Silah teknolojiyle olan geçmişiyle ve Iron Man’in gelişmiş zırhındaki sınırsız denebilecek ateş gücüyle Stark, burada olmayı hak ediyor denebilir. Örneğin, ilk filminde zırhını giyer giymez bile onlarca kişiyi yere seren Iron Man, Avengers: Endgame’de kendisi ve Thanos haricinde Mad Titan’ın sayısız askerini de parmak şıklatmasıyla yok etmişti.

3. Hulk

3. Hulk

Hulk’tan anmadan geçmek olmaz. Listenin üçüncü sırasındaki Yeşil Dev, öldürme sayısını özellikle Sakaar’da epey çoğaltmıştı. 


 4. Kaptan Amerika

4. Kaptan Amerika

Hulk'un peşindeyse Kaptan Amerika var. 

 5 ve 6. sırada Hawkeye ile Black Widow

5 ve 6. sırada Hawkeye ile Black Widow

Liste sırasıyla Hawkeye ve Black Widow’la tamamlanıyor. İkilinin nispeten az öldürme sayısına sahip olmasındaki sebeplerden biri onların görev tanımları. Çünkü suikastçi rolündeki bu süper kahramanlar, hedeflerini genellikle teker teker yere seriyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'nin en ünlü 10 oyuncusunun ilk rolleri