'Avatar' sinemada devrim yaratacak

Aralıkta vizyona girecek olan 'Avatar'da uzaylıların 'Pandora' adlı yağmur ormanlarını andıran uydusu ile dünya arasında gelecekte geçen savaş anlatılıyor.

24 Ağustos 2009, Pazartesi 13:08
A A

237 milyonluk bütçe

‘Terminatör’, ‘Titanik’ filmlerinin usta yönetmeni James Cameron’ın yeni filmi 3 boyutlu (3D) ‘Avatar’, film endüstrisinde siyah-beyaz televizyondan renkliye geçişteki gibi devrim yaratacak. James Cameron’ın “Bu filmi çekebilmek için teknolojinin gelişmesini 15 sene bekledim” dediği 237 milyon dolar bütçeli ‘Avatar’, sinema perdesini tiyatro sahnesine çevirecek.

Görüntüde yeni nesil

James Cameron’ın kullandığı yeni nesil stereoskop (çift görüntülü) kameralar, insan gözünün yapısını taklit eden, görüntüyü iki farklı açıdan
alıp öncekilerin aksine gerçek 3D görüntüsü yaratan bir sistem. Eski 3D filmlerde arka plan sabitti, izleyici belirli cisimleri üzerine doğru geliyormuş gibi algılıyordu. Son teknoloji ise bütün görüntüyü 3’üncü boyuta taşıdı. Film, eski tip 3D gözlükle değil, polarize gözlükle izlenecek

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.