Avcılar'da müziği duyan çocuklar sokağa indi: Sosyal mesafe kalmadı

Avcılar'da müziği duyan çocuklar sokağa indi: Sosyal mesafe kalmadı

İstanbul'da Avcılar Belediyesi, Ramazan Bayramı'nın birinci gününde mahallelerde araçla gezerek çocukların bayramını kutladı ve hediyeler dağıttı. Araçtan gelen müzik sesini duyan çocuklar yasağa rağmen sokağa çıktı. Çocukların maske takmadığı ve sosyal mesafe kurallarına uymadığı görüldü.

25 Mayıs 2020, Pazartesi 19:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Avcılar Belediyesi, öğlen saatlerinde Ramazan Bayramı nedeniyle ses sitemi kurulu bir araçla mahalle mahalle gezerek çocukların bayramını kutladı. Yeşilkent, Tahtakale ve Filizköy mahallelerinde çocuklara müzik dinletilip palyaço gösterisi yapılırken, hediyeler de dağıtıldı. Araçtan gelen müzik sesini duyan çocuklar yasak olmasına rağmen sokağa çıktı. Sokağa çıkan çocuklar maske takmazken, sosyal mesafe kurallarını da hiçe saydı. Ayrıca araçtan “Teşekkürler Turan Başkan diyelim mi?" şeklinde anonslar yapıldı.

Uygulama iptal edildi

Çocukların, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için uygulanan sokağa çıkma izni saatlerinde dışarı çıkmasına neden olan uygulama ile ilgili vatandaşlar şikayette bulundu.

Uygulamanın yasağa rağmen çocukların dışarı çıkmasına neden olduğu ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı için tehlike yarattığı söylendi. Bayram nedeniyle bugün ve yarın da yapılması planlanan uygulamanın Kaymakamlık tarafından iptal edildiği öğrenildi.

İSTANBUL (DHASıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Selçuk'tan '24 Kasım Öğretmenler Günü' mesajı