Avlu dizisinde kadın oyuncu kovuldu! Nil Makaracı kimdir?

Avlu dizisinde kadın oyuncu kovuldu! Nil Makaracı kimdir?

Avlu dizisi 29 Mart Perşembe günü Star TV'de başlayacak ama dizi daha başlamadan bir skandalla gündeme geldi. İddiya göre dizinin kadın oyuncularından Nil Makaracı lezbiyen olduğu için dizinin kadrosundan çıkarıldı. Peki, Nil Makaracı kimdir?
 

23 Mart 2018, Cuma 17:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Avlu dizisi ilk bölümüyle 29 Mart erşembe günü Star TV'de ekrana gelecek. Dizinin kadrosunda Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı ve Ruçhan Çalışkur gibi ünlü isimler yer alıyor. 

YURT DIŞINDAN UYARLAMA

Yurt dışı menşeili 'Orange is the New Black' disinden ülkemize uyalaranan dizisi, yılların sağır kaldığı adaletini kendisi sağlamaya çalışmış bir kadının ceza evine girişini konu alıyor. “Avlu” özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalan bu kadınların 3.sayfa haberlere yansımayan, mutsuzluğun acı ile yarıştığı Karakuyu’da kendi düzen ve kendi hukuklarına karşı verdikleri yaşam mücadelesini konu alıyor.Fakat dizi daha başlamadan kadın oyuncu Nil Makaracı, lezbiyen olduğu için ve LGBT ile ilgili yazılar yazdığı için kötü sözlere maruz kalıp diziden kovulduğunu iddia etti. Nil Makaracı açıklamasında şu sözleri kaydetti:

"BİR TÜRKİYE GERÇEĞİYLE KARŞI KARŞOIYA KALDIM"

Ortada geçerli hiçbir bahane yok! Merve Çolak’ın bana ilettiği, ‘Sen LGBT’lerle konuşmuşsun, lezbiyenlikle ilgili bir şeyler yazmışsın, sana konuşma demiştim’ gibi sözleri sonrası, çok sevdiğim ve istekle, canla başla çalıştığım işimden oldum.

Maddi ve manevi çöküş yaşıyorum. İki gündür ağlıyorum. Bahsettikleri LGBT konusu ise şu: Gmag, Avlu dizisinin reklamını bu yönde yapmış ve binlerce kişiye de ulaşmasını sağlamıştır. Kendilerinin konuyla ilgili en ufak bir alakaları olmadığı gibi, bu zor süreçte de yanımda olmuşlardır. Çok çok çok üzgünüm. Lezbiyen olduğum için, LGBT ile ilgili şeyler yazıldığı için atıldım, kötü sözlere maruz kaldım.

Gmag aracılığıyla tüm kamuoyuna, LGBT mecralarına bildirimdir. Beni seven, destekleyen, önce canım anneme, arkadaşlarıma, sevenlerime bir özür borçluyum. Karşınızda olamayacağım, bir Türkiye gerçeğiyle karşı karşıya kaldım. Beni affedin. İlerleyen dönemlerde umuyorum buluşacağız. Sevgi ve saygılarımla.”

Bu açıklamanın ardından Nil Makaracı bir anda gündeme oturdu. Nil Makaracının kim olduğu da en çok merak edilen konulardan bir tanesiydi.

NİL MAKARACI KİMDİR?

Nil Makaracı İstanbul'da yaşıyor. Memleketi Kastamonu, Abana'dır. 30 yaşındadır.
 

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Simge Sağın, Gülşah Saraçoğlu için 'Haftalarca özenle hazırladı' demişti: Kopya çıktı