AVM'ye yürüyen merdiven davası

AVM'ye yürüyen merdiven davası

Esenyurt’taki bir AVM’ye alışveriş için giden Kaya ailesinin 2.5 yaşındaki oğulları Rüzgar elini yürüyen merdivene sıkıştırdı. Eli kopma noktasına gelen Rüzgar’ın ailesi, AVM’ye 10 bin TL’lik tazminat davası açtı

08 Mayıs 2017, Pazartesi 08:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
AVM yönetimi de mahkemeye başvurarak, anne ve babanın kendi kusurlarını firmaya yansıtmaya çalıştıklarını, bu nedenle davanın reddedilmesini istedi. Volkan ve Songül Kaya çifti 18 Eylül 2016’da oğulları Rüzgar’a bebek arabası almak için Esenyurt’ta bir AVM’ye gitti.

Volkan Kaya’nın iddiasına göre, elinden kurtulan Rüzgar bir anda yürüyen merdivenin üzerine atladı ve dengesini kaybetti. Yere düşen Rüzgar’ın sol eli bilek hizasından yürüyen merdivenin yan paneli ile süpürgeliği arasına sıkıştı. Hürriyet'ten Burcu Purtul Uçar'ın haberine göre; Volkan Kaya düğmeye basarak merdiveni durdurdu. AVM’ye ambulans ve itfaiye çağırıldı. İtfaiye ekiplerinin 45 dakikalık kurtarma çalışması sırasında, kan kaybeden Rüzgar’a serum ve ağrı kesici verildi. İtfaiye ekipleri yürüyen merdiveni keserek Rüzgar’ı kurtardı. Hastaneye kaldırılan Rüzgar elinden iki kez ameliyat geçirdi. Elinin alt bağları yerine dikildi. Fizik tedaviye başlayan Rüzgar, önümüzdeki günlerde üçüncü ameliyatını olacak ve elinin üst bağları da dikilecek. 
 

BABA: AÇIKLIK ÇOK FAZLA


Kaya ailesi Rüzgar’ın tedavi süreci devam ederken AVM yönetimi hakkında Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu ve Bakırköy Tüketici Mahkemesi’ne 10 bin TL’lik maddi tazminat davası açtı. Dilekçede küçük çocuğun eli sıkıştığında merdivenin otomatik olarak durması gerekirken durmadığı, basamaklar ile süpürgelik arasındaki açıklığın 4 mm’yi geçmemesi gerektiği ancak olayda açıklığın standartların çok çok üstünde olduğu belirtildi.

Baba Volkan Kaya, “Oğlumun parmaklarında kırılma ya da ezilme olmadı. Bilek kısmına geldiğinde sorun oldu. Yani standartların çok üstünde açıklık. Daha az olsaydı çocuğumun eli oraya hiç girmeyecekti. Rüzgar psikolojik tedavi de görüyor aynı zamanda. Yaşadıkları çok zor. 45 dakika orada o acıyı yaşadı. Biz ölüp ölüp dirildik. Bütün AVM’ler buna dikkat etmeli” dedi.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koronavirüs aşı sırası gelen her 4 kişiden 1'i aşı yaptırmadı!