Avrasya Maratonu'nda skandal büyüyor

Avrasya Maratonu'nda skandal büyüyor

19 Ekim 2009, Pazartesi 18:31
A A
Avrasya Maratonu'nda skandal büyüyor

31. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu’nda, tekerlekli sandalye maraton dalı ödüllerinin yanlışlıkla tekerlekli sandalye yarı maraton dalında mücadele eden sporculara verilmesinin ardından yaşanan gerginlik sürüyor.

Yaşanan karışıklık sonrası Bağcılar Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Karaca’nın, "Ödül törenini üçkağıda getirdiler" şeklindeki demecine, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nden tepki geldi.
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı Ramazan Baş, yaptığı açıklamada, ödül töreninde yaşanan yanlışlık sonucu 42 kilometre maraton koşan bedensel engellilerin ödüllerinin, 15 kilometrelik parkura katılan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin maratoncularına verildiğini ifade ederek, şunları söyledi:
"Kupa, madalya ve para ödülünden oluşan ilk üç sıra ödüllerinin yanlışlıkla başka bedensel engelli gruba verildiği, ödül töreninden sonra anlaşılınca, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği yetkilileri tarafından, saat 14.00 sıralarında, yani organizasyon henüz sonuçlanmadan, Spor AŞ’ye tüm ödüller tutanak karşılığı iade edilmiştir. Ödül töreni sırasında yapılan yanlışlığın, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile hiçbir ilgisi yoktur. Aksine, maratona akülü tekerlekli sandalye ihtiyacı olan kişilerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için destek vermek amacıyla katılmış olan dernek üyeleri, yaşanan bu olay sonrasında mağdur kişiler olmuşlardır."
Baş, Bağcılar Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Karaca’nın demecinin de gerçekleri yansıtmadığını savundu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.