Avrupa Birliği'nden Türkiye'ye kritik ziyaret!

AB Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn, AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'le bir araya geldi.

06 Temmuz 2017, Perşembe 11:56
A A
Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn, Türkiye geldi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Hahn ile görüşmesinden önce bir açıklama yaptı. Çelik, Avrupa Birliği'nden diğer alanlarda işbirliğini arttırmak için üyelik görüşmelerinin sonlandırılması şeklinde gelecek bir teklifi reddedeceklerini söyledi.

Çelik'in açıklamasından satır başları şu şekilde:

Terörle mücadelede AB'den daha açık ve daha somut destek bekliyoruz. Terörle mücadele en yoğun işbirliği yapmamız gereken alanlardan birisi. Bir diğer önemli gündemimiz, AP'nin yıllık Türkiye raporu. Şimdiye kadar AP'den terör tehditlerine karşı ciddi bir destek almadık. Darbe girişiminde de aynı şey olmuştu. Şimdiye kadar son derece yanlış kararlara imza attılar. Bugün Parlamento kararı çıktıktan sonra daha detaylı değerlendirme yapacağım. Bölgemizde ve dünyada şimdiye kadar öngörülmeyen çok ciddi değişimler oluyor. Bu nedenle Türkiye-AB ittifakının bölge için çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.