Avrupa tatil hazırlığında

Avrupa ülkeleri yaz sezonuna hazırlanıyor. Turizmi canlandırmak isteyen İngiltere ve Fransa’da seyahat yasakları ile sınır geçişleri gevşerken havayolu şirketi EasyJet 15 Haziran’dan itibaren iki ülke arasında uçuşlara başlayacak.

22 Mayıs 2020, Cuma 09:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiliz basınında hizmet sektörü için Hükümet’in hazırladığı kurallar yer aldı. 75 sayfalık rapora göre haziran ayında açılması hedeflenen restoran ve barlarda masalar paravanlarla ayrılacak, müşteriler 2 metre mesafeyle oturacak, nakit bahşiş kalkacak.

Yunanistan otelleri açıyor

Yunanistan otelleri açıyor

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, koronavirüs salgını yüzünden ertelenen turizm sezonunun resmi başlangıç tarihini 15 Haziran olarak açıkladı. Miçotakis, otellerin sıkı tedbirler kapsamında açılacağını ve önce Balkan ülkelerinden turist kabul edileceğini söyledi.

OHAL’in uzaması İspanyolları kızdırdı

OHAL’in uzaması İspanyolları kızdırdı

İspanya’da karantina önlemleri kapsamında 14 Mart’ta başlayan olağanüstü hal (OHAL) uygulaması 5. kez uzatıldı. OHAL’in 7 Haziran’a kadar devam edeceği açıklanırken, Başbakan Pedro Sanchez yetkilerini aşmakla suçlandı. Birçok şehirde OHAL kararı protesto edildi.

Las Vegas açılıyor

Las Vegas açılıyor

ABD Las Vegas’ta karantina önlemleri gevşerken kumarhaneler haziranda açılıyor. Oteller rezervasyon almaya başlarken, kumar makinelerinin paravanlarlaayrılması gibi düzenlemeler yapıldı. Kumarhane çalışanlarına ise virüs testi yapılıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER En güzel doğa manzaralarına sahip Türkiye’den 10 yer