Avrupa turuna çıkıp üç büyük kentte DEAŞ’ın saldırılarına denk gelen kadın

Dünyanın neresinde olursa olsun terör örgütlerinin düzenledikleri iğrenç saldırılar, hepimizi derinden üzüyor. Bir de o saldırıların tam ortasında kaldığınızı düşünün gerçekten de korkunç değil mi? İşte Avrupa seyahatine çıkan Avrupalı turist böyle bir faciayı tam olarak 3 kere yaşadı…  

19 Ağustos 2017, Cumartesi 11:56
A A

Aylar önce Avrupa turuna çıkan 26 yaşındaki Avustralyalı Julia Monaco, DEAŞ’ın üstlendiği Londra, Paris ve Barcelona saldırılarının tümünde bu kentlerdeydi.

Aylar önce Avrupa turuna çıkan 26 yaşındaki Avustralyalı Julia Monaco, DEAŞ’ın üstlendiği Londra, Paris ve Barcelona saldırılarının tümünde bu kentlerdeydi.

Monaco, Haziran ayında Londra’daki turistik Borough Market ve London Bridge bölgelerinde düzenlenen bıçaklı saldırılar sırasında arkadaşlarıyla birlikte bölgedeydi ve o gece bir süre metroda mahsur kalmıştı.

Avustralyalı kadın birkaç gün sonra Paris’e geçmiş, Notre Dame Katedrali’ni gezdiği sırada, binanın hemen dışında düzenlenen saldırıda bir polis bıçaklanmıştı.

İspanya’da dün gerçekleştirilen saldırı sonrası Monaco yaşadıklarınıysa şöyle anlatıyor: “Barcelona’da bir şeyler oluyor. Tam anlamıyla bir kaos yaşanıyor. Şu an alışveriş merkezinde kilit altındayız. İnsanlar koşuyor ve ağlıyor”

“Bir anda her şey değişti ve herkes canını kurtarmak için panik içinde kaçışmaya, ağlamaya, çığlık çığlığa bağırmaya başladı. Biz ise dükkana kitlenmiş olarak kaldık. Camlara yaklaşmamamızı ve yere yatmamızı söylediler.”

“Sonunda kapılar açıldı, çıkmamıza izin verildiğinde kaldığımız pansiyona yürüdük. Ancak birçok cadde polis tarafından kapatıldığından arka sokaklardan gitmek zorunda kaldık.”

Julia Monaco arka arkaya düzenlenen saldırılara rağmen ülkesine dönmek istemediğini, tatilini sürdüreceğini söyledi.

“Biraz sarsıldım. Dünün böyle biteceğini düşünmemiştim. Fakat tatilimi sürdüreceğim. Saldırganlar her kimse, onların kazanmasına izin vermeyeceğim”

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Terör örgütü DEAŞ'ın kanlı saldırıları