Avrupa yakasının parlayan yıldızı: Başakşehir

Önemli kamu projelerine ev sahipliği yapan Avrupa Yakası’ndaki Başakşehir bölgesindeki emlak piyasası her geçen gün canlanıyor.

04 Şubat 2017, Cumartesi 17:33
A A
Avrupa yakasının parlayan yıldızı: Başakşehir
3. Havaalanı, 3. Köprü ve Kanal İstanbul’un bulunduğu bölge, yatırımcısına da kazandırıyor. Nitekim bölgede evlerin metrekare fiyatları 5 yıl önce bin 500 lira iken, şu an 5 bin 500-6 bin lira bandına kadar yükseldi. Uzmanlar, bu artışın giderek katlanacağı konusunda ise hemfikir. Başakşehir’de önümüzdeki 5 yıllık süreçte yüzde 50’ye varan artışlar bekleniyor.

Emlak Konut GYO’nun öncülüğünde planlı ve hızlı bir şekilde gelişen Başakşehir’de markalı projelerin sayısı da artıyor. Bölge daha çok orta ve üst gelir grubuna hitap ediyor. Ulaşımın tam göbeğinde olan Başakşehir’in gelişimini artıracak projelerden biri de, Bio İstanbul. Sağlık Kampüsü olacak projede tıbbi birimler, eğitim-araştırma birimleri, çocuk hastanesi, İlaç firmaları, mağazalar ve konut olacak. Bio İstanbul’la gerek yerli gerekse yabancı turistin bölgeye çekilmesi hedefleniyor.  
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.