Avrupa'da 3 Türk daha corona virüsten öldü

Avrupa'da 3 Türk daha corona virüsten öldü

Hollanda'da 3 Türk corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

21 Mart 2020, Cumartesi 09:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, corona virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin, 82 yaşında bir erkek ile 70 ve 66 yaşlarında iki kadın olduğunu söyledi. Büyükelçi Dişli, hayatını kaybedenlerin aileleri ile görüşerek taziyelerini ilettiğini belirterek, ölenlerin dışında 5 Türk'ün de corona virüsten yoğun bakımda olduğunu ifade etti. Hastalarla yakından ilgilendiklerini ifade eden Dişli, vefat edenlerin ve hastaların ailelerine her türlü desteğin verildiğini kaydetti.

Cenazeler Türkiye'ye getirilecek mi?

Dişli, corona virüs hastalığından ölen Türklerin cenazesinin Türkiye'ye naklinin mümkün olmadığına dikkati çekerek, bunun Türk hükümetinden kaynaklandığı iddialarının asılsız olduğunu, nedeninin Dünya Sağlık Örgütü ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğinin (IATA) aldığı karar olduğunu vurguladı.

Bu konuda Türk Sivil Toplum Kuruluşlarını bilgilendirdiklerini aktaran Dişli, koronavirüs hastalığından vefat edenlerin Hollanda’da mezarlıklarda Müslümanlara ayrılan bölüme defnedileceklerini belirtti.

Hollanda Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) bugün yaptığı yazılı açıklamada, vaka sayısının 534 artarak 2994’e, ölü sayısının ise 30 artarak 106’ya çıktığını belirtmişti.

AASıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Portekiz'de salgında en yüksek can kaybı görüldü