Avrupa'dan barış ödülü alacak

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Crans Montana Forumu Devlet ve Hükumet Başkanları Eşleri 5. Yıllık Toplantısı'nda ödül alacak

14 Şubat 2011, Pazartesi 10:12
A A

Toplantı Brüksel’de 16-19 Şubat tarihinlerinde düzenlenecek. İsviçre merkezli Crans Montana Forumu, Emine Erdoğan’a “Barış, özgürlük ve demokrasinin önemli aktörlerine” verilen “Prix de la Fondation” ödülünü verecek. 1989’dan bu yana bu ödülleri dağıtan forum, bu yıl Türkiye’den iki isme ödül vermeyi kararlaştırdı. Türkiye’den bu ödülü alacak diğer isim dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan olacak.

Tayyip Erdoğan da almıştı

Emine Erdoğan’a ödülünü UNESCO Genel Direktörü İrina Bokova verecek. Emine Erdoğan ayrıca forumun onur konukları arasında yer alacak. Aynı ödül 2009’da Başbakan Erdoğan’a da verilmişti. ABD Başkanı Barack Obama da bu ödülü alan isimler arasında. Emine Erdoğan, ödül sonrası Ömer Faruk Tekbilek Konseri’ne katılacak.

 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.