Avustralya Açık'ta Jakupovic yangın nedeniyle nefes alamadı, maçı yarıda bıraktı

Avustralya'da uzun süredir devam eden ve onlarca insan, milyonlarca hayvanın canına mâl olan yangın, Avustralya Açık turnuvasını da olumsuz etkiledi. Slovenyalı tenisçi Dalila Jakupovic, İsviçreli rakibi Stefanie Vogele arasında oynanan maçta Jakupovic, nefes almakta zorlanınca maç yarıda kaldı.

14 Ocak 2020, Salı 10:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Avustralya'daki yangın o kadar büyük çapta devam ediyor ki yüzlerce kilometre uzaktaki alanlar ve insanlar bile etkileniyor.

Ülkenin başkenti Melbourne'de devam eden Avustralya Açık tenis turnuvasının ülkedeki yangından etkilenmesinden korkuluyordu.

Hatta dünyaca ünlü Sırp tenisçi Novak Djokovic, turnuvanın ertelenmesinin daha sağlıklı olacağını ve sporcu sağlığının olumsuz etkilenebileceğini söylemişti.

Nitekim korkulan oldu ve Sloven tenisçi Dalila Jakupovic, maç esnasında solunum sorunu yaşadı.

Maçtan çekildi

28 yaşındaki Dalila Jakupovic, karşılaşmanın ikinci seti oynanırken aniden karnını tutmaya başladı ve iki büklük oldu. Şiddetli şekilde öksürdüğü görülen sporcu, ilk setini kazandığı maçı yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Kendini deneyen Jakupovic, iyi olmadığını fark edince gözyaşlarını tutamadı ve maçtan çekilme kararı aldı. Sporcuya hemen doktor müdahalesi yapıldı.

Seyirciler de Jakupovic'e uzun süre alkışlarla destek verdi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2019 senesi, Türkiye için sporda güzel geçti