Avustralya'da yapılan bir araştırma yargıları yıktı!

Ülkede yapılan araştırmaya göre, atlar 2000-2013 yıllarında 74 kişinin ölümüne neden olarak zehirli hayvanları geride bıraktı. Böylece en çok zehirli hayvanların ölüme sebep olduğu yargısı da yıkılmış oldu
 

18 Ocak 2017, Çarşamba 11:05
A A
Avustralya'da yapılan bir araştırma yargıları yıktı!
BBC’nin haberine göre, Melbourne Üniversitesinden Dr. Ronelle Welton, ülkedeki hastane kayıtlarına göre, atların 2000’den 2013’e kadar 74 kişinin hayatını kaybetmesine neden olduğunu söyledi.

Welton, arılar ve ısıran böceklerin 13 yılda 27 kişinin ölümüne yol açtığını belirtti.

Yılanların da 27 can aldığını ancak arılar ve ısıran böceklere göre daha az kişinin hastanede tedavi görmesine neden olduğunu ifade eden Dr. Ronelle Welton, bu süre zarfında örümcek ısırığından ise hayatını kaybeden olmadığını vurguladı.

Dr. Ronelle Welton, araştırmaya ilk başladıklarında ısıran ve sokan hayvanlarla ilgili ölüm oranı üzerine çalıştıklarını ancak ilerleyen süreçte atların neden olduğu ölümlerin oranını gün yüzüne çıkardıklarını dile getirdi.

 

HAYVANLARIN NEDEN OLDUĞU CAN KAYIPLARIYLA İLGİLİ YARGILAR YIKILDIAvustralya’nın zehirli birçok hayvan türünün merkezi olduğunu söyleyen Dr. Ronelle Welton, araştırma sonuçlarının bu hayvanların neden olduğu can kayıplarıyla ilgili kalıp yargıları yıktığını aktardı.

İnsanların, araştırmaya konu olan hayvanlar arasında en çok böcek sokması ve ısırması nedeniyle hastanede tedavi gördüğünü belirten Dr. Ronelle Welton, ısırma ve sokmanın yol açtığı alerjik reaksiyonların çok ciddi bir tehlike oluşturduğunun altını çizdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.