Avustralyalı bikini modelinden fotoğraf itirafı!

28 yaşındaki Avustralyalı Karina Irby iki yıl önce kurduğu mayo ve bikini markasının modelliğini de kendisi yapıyor. Instagram takipçileriyle sürekli yeni fotoğraflar paylaşan girişimci model Karina Irby özellikle sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda yaptığı hileleri takipçileriyle paylaştı. 

15 Mart 2018, Perşembe 12:43
A A

Avustralyalı Karina Irby ilginç bir başarı öyküsüne imza attı. Tasarımcılık alanında eğitim almayan 26 yaşındaki kadın, hobi olarak başladığı bikini tasarımlarıyla milyonlarca dolar kazandı.

Tasarımlarını sosyal medya hesaplarından paylaşan Irby, kısa süre içinde hatırı sayılır bir kitlenin sahibi oldu. Instagram'ı oldukça etkin kullanan Irby, tasarladığı bikinilerin tanıtımını da kendisi yapıyor.

Daha önce kusursuz vücuduyla takipçilerinin karşısına çıkan Karina Irby geçtiğimiz günlerde bir Instagram paylaşımının altına "Gelin birlikte bir oyun oynayalım ve hangisi gerçek hangisi değil bulalım." yazdı.

Bu paylaşımından sonra da fotoşopla düzelttiği ve aynu fotoğrafların oynanmamış hallerini yan yana koyarak paylaşan genç model buradan özellikle kadın takipçilerine önemli mesajlar verdi. 

Kadınlar fotoğraflarda daha zayıf görünmek uğruna başvurulan taktiklerin büyük çoğunluğuna zaten yıllardır aşina. Sadece duruşumuzu düzeltmek ya da kameraya değişik açılardan bakmak bile fark yaratan detaylar olabiliyor. 

Ancak bunun yetmediği durumlarda çoğu kadın ama özellikle de moda ve eğlence sektöründeki kadınlar mükemmel görünme baskısıyla fotoğrafları üzerinde büyük değişiklikler yapmaya kendilerini mecbur hissediyorlar. 

Kendisi de bu baskıyı hisseden ve kendi fotoğraflarını fotoşoplayarak paylaşan Karina Irby geçtiğimiz günlerde müdahale edilmiş ve edilmemiş fotoğraflarını yan yana paylaşarak takipçilerine "Aradaki farkları bulabilecek misiniz?"

Daha da ileri giden güzel model saçlarından, çenesine, belinden selülitlerine kadar yaptığı bütün değişiklikleri de açık gönüllüklükle belirtti. 

Fotoğraflarda daha az kilolu görünmek ve selülitleri saklamak için ışıktan basitçe yararlanılabileceği söyleyen Karina Irby bunun için ışın alttan olmaması gerektiğini ve direkt ışık kullanılmasını şart olduğunu belirtti. 

Takipçileriyle samimi bir şekilde sırlarını paylaşan model, kadınların mükemmel görünme baskısından kurtulması gerektiğini söylerken kadınların neredeyse tamamının kusurlu bir görüntüde olduğunu, sosyal medya ve reklamlarda gördükleri mükemmel vücutların etkisinde kalmamalarını ve kendilerini oldukları gibi sevmelerini tavsiye etti. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.