'Ay bir gün mutlaka dördümüz görüşelim': Double date'in ilişkinize sağlayacağı 6 fayda

Çiftlerin birlikte buluşup zaman geçirmesine 'double date' diyoruz önce onu baştan bir belirtelim. Yani o 'Bir gün mutlaka hep beraber görüşelim'ler gerçekleşirse, işte o double date olur. Peki bu gergin geçecek olmasından hep şüphe duyulan bu double date'lerin gerçekten faydası olur mu ilişkilere? Özellikle ilişkinin başında... Gerçekten gerilmeli miyiz dörtlü buluşmalardan? Buyrun birlikte geçirelim.

25 Kasım 2020, Çarşamba 17:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 1. Size başkalarının yanında nasıl olduğuna ilişkin ipuçları verir

1. Size başkalarının yanında nasıl olduğuna ilişkin ipuçları verir

Malum özellikle ilişkilerin başında yeni sevgiliyi tanımak için elimizden geleni yaparız. Ama hiçbir durum, bize sevgiliyle kalabalık arkadaş grubuyla buluşulandan daha hızlı fikir vermez. Çünkü yeni sevgili büyüyü bozmamak adına bize yüzde yüz gerçek yüzünü göstermez Örneğin şaka kaldırıyor mu, tatsız durumlarda neşesini koruyabiliyor mu... Double date, bunları gözlemlemek için en uygun ortamlardan biridir.

 2. Sıkılan çiftlerin en hızlı eğlencesidir

2. Sıkılan çiftlerin en hızlı eğlencesidir

Bir yerden sonra artık her buluşmada yapacak bir şey bulamadığınız noktaya geliyorsunuz. İki kişi ne yapabilirsiniz? İki kişi oynanacak pek oyun da yok. Çift arkadaşlarınızla buluşun, okey oynayın, batak oynayın, 101 oynayın... Tabii Monopoly, Jenga, Tabu, Risk, Bang gibi oyunlar da diğer seçenekleriniz.

 3. Cömert mi cimri mi, görürsünüz

3. Cömert mi cimri mi, görürsünüz

Baş başa buluştuğunuzda artık bir şeyler rutine biner, bir sen bir o öder ve sıraya oturtursunuz ödemeleri genelde. Peki kalabalıkla buluşulduğunda nasıl? Elini cebine ne kadar atıyor? İşte biraz gözlem şansı!


 4. Beta mı? Alfa mı?

4. Beta mı? Alfa mı?

Yani sevgiliniz, kalabalığı yönlendirmede ne kadar etkili? Her önerilene 'fark etmez' mi diyor, yoksa 'Ben bir yer biliyorum' deyip ipleri eline mi alıyor? Yalnız buluşa buluşa bunu gözlemleyecek ortamın pek oluşacağına inanmıyoruz.


 5. Oyunbozan mı? En eğlenceli mi?

5. Oyunbozan mı? En eğlenceli mi?

Sevgilinin yemekten sonra bir şey içelim önerisine cevabı ne olacak? Bakın bunu genelde merak ederiz. 'Geç oldu ya sanki' diye cevap veren oyunbozanlarla eğlenemezsiniz. Bu soruyu soranla da ömür su gibi geçer.

 6. Peki ya rekabetçi tarafı?

6. Peki ya rekabetçi tarafı?

"Biz geçen yaz Bozcaada'ya gittik" sorusunu nasıl cevapladığı önemli. Bir "Aaa harika nasıldı?" demek, bir de "Bozcaada tırt ya geçen sene Kaş çok güzeldi" demek var. Bu iki insan tipi elbette aynı değil. İlk model arkadaş canlısıyken, ikinci modelin kıskanç ve rekabetçi olma ihtimali yüksek.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz soruları cevaplıyor (24 Kasım 2020)