Ay-yıldız desenli boğa ve düveye gözü gibi bakıyor

Samsun'da bir besici üzerilerinde ay-yıldız deseni bulunan 'Barış' isminde boğa ve 'Hilal' ismindeki düveye gözü gibi bakıyor. Görenleri hayrete düşüren boğa ve düveye her geçen gün talep artıyor. Besici ayrıca 2 yıldır beslediği 2,5 tonluk kurbanlık boğasına ise 70 bin TL istiyor.

19 Haziran 2020, Cuma 12:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Samsun'un Kavak ilçesi Mahmutlu Mahallesi'nde 20 senedir hayvancılıkla uğraşan 32 yaşındaki Murat Kocaman, sırtında ay-yıldızlı bir deseni olan 'Barış' isimli bir boğaya ve 'Hilal' isminde düveye sahip. 2 yaşında 400 kilogram olan Barış isminde boğa ve 6 aylık 200 kilogram ağırlığı olan 'Hilal' isminde düveyi satın almak isteyenler için herkes sıraya giriyor. Her sene tonluk boğaları yetiştiren Kocaman ayrıca 'Sefer' isimli 2 buçuk tonluk boğasını da araba fiyatına satıyor.

Hayvanlarını doğal yiyeceklerle beslediğini söyleyen Kocaman, 2 buçuk tonluk boğaya 70 bin TL istiyor. Boğayı alana ise 1 ton 700 kilogram ağırlında bir manda veriyor. Ay-yıldız desenli hayvanlarına "Türkiye'nin gururları" diyen Murat Kocaman, "Bende de ay-yıldız hastalığı var. Bazı zamanlar paraya ihtiyacım oldu yine de satmadım" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Esenyurt'ta sosyal mesafesiz yolculuk, minibüsten 32 kişi çıktı