Ayağı kopan küçük çocuk THY ile acil ameliyata getirildi

Yolcuları arasında, geçirdiği trafik kazasında ayağı kopan ve ameliyat için İstanbul'a gelen 9 yaşındaki bir çocuğun da bulunduğu THY uçağı, acil iniş gerçekleştirdi. Alanda hazır bekletilen ambulansla alınarak hastaneye götürülen KKTC'li Erdem Hırka, ameliyat edildi.
 

27 Mart 2017, Pazartesi 10:52
A A
Ayağı kopan küçük çocuk THY ile acil ameliyata getirildi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) geçirdiği trafik kazasında ayağı kopan 9 yaşındaki Erdem Hırka, ayağının yerine dikilmesi için Türk Hava Yolları uçağı ile İstanbul'a getirildi. Durumun aciliyeti nedeniyle pilotun isteği üzerine uçak, Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı. Uçağın park alanında hazır bekletilen ambulansa alınan Erdem Hırka hızla hastaneye götürüldü.


AYAĞI KOPTU


Edinilen bilgiye göre, KKTC'nin Güzelyurt şehrinde dün saat 16.30 sıralarında narenciye bahçesini çapalayan traktörün çamurluğunda oturan 9 yaşındaki Erdem Hırka, dengesini kaybederek düştü. Kazada, Erdem Hırka'nın sağ ayağı bilekten koptu.Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı çocuk ameliyata alındı. Ardından ailesi İstanbul Memorial Hastanesi ile iletişime geçti. Kopan ayağın yerine dikilmesi için Erdem Hırka, Ercan Havalimanı'na getirilerek Türk Hava Yolları'nın TK-967 seferiyle saat 19.00'da uçağa bindirildi.  

PİLOT ACİL İNİŞ İZNİ İSTEDİ


Uçağın Kaptan pilotu İstanbul Hava Sahasına girince İstanbul Atatürk Havalimanı Trafik Kontrol Kulesine durumunu bildirerek acil iniş izini istedi. Kulenin, acil izini vermesinin ardından uçak, İstanbul'a saat 20.35'te indi. Uçak park alanına giderken ambulifit adı verilen asansör sedyenin hazır bekletildiği görüldü.


KOPAN AYAK ÖZEL KUTUDA GETİRİLDİ


THY hostesinin ve uçağa sağlık hizmeti veren görevlilerin uçağın arka kapısından hızlı hareket ettikleri görüldü. Erdem Hırka, sedye ile havaalanında sedye ve tekerlekli sandalye taşıma aracına olan ambulifte konuldu. Kopan ayak bileğinin de özel bir kutuda taşındığı öğrenildi. Erdem Hırka, Daha sonra ambuliftten alınarak ambulans'a taşındı. Hırka'nın Memorial Hastanesi'ne götürülerek ameliyata alındığı öğrenildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Siyasilerin makam araçlarından fotoğrafları